Wyniki Ligowe

Poniższa tabela zawiera wyniki ligowe drużyny z Gdańska.

UWAGA! Do roku 1999 najwyższą ligą rozgrywką w Polsce była I liga, następnie jej miejsce zajęła Ekstraliga, natomiast I Liga stała się formalnie drugą klasą rozgrywkową w Polsce.

Rok Drużyna Trener drużyny Liga  Miejsce
1957 LPŻ Neptun Gdańsk   III liga  4
1958 LPŻ Neptun Gdańsk   III liga  7
1957 LPŻ Neptun Gdańsk   III liga  3
1958 LPŻ Neptun Gdańsk   III liga  7
1959 LPŻ Neptun Gdańsk   III liga  3
1960 Legia Gdańsk   I liga 2
1961 Legia Gdańsk   I liga 7
1962 Wybrzeże Gdańsk   I liga 5
1963 Wybrzeże Gdańsk   I liga 5
1964 Wybrzeże Gdańsk   I liga 5
1965 Wybrzeże Gdańsk   I liga 3
1966 Wybrzeże Gdańsk   I liga 4
1967 Wybrzeże Gdańsk   I liga 2
1968 Wybrzeże Gdańsk   I liga 8
1969 Wybrzeże Gdańsk   I liga 6
1970 Wybrzeże Gdańsk   I liga 7
1971 Wybrzeże Gdańsk   I liga 7
1972 Wybrzeże Gdańsk   II liga 2
1973 Wybrzeże Gdańsk   II liga 3
1974 Wybrzeże Gdańsk   II liga 2
1975 Wybrzeże Gdańsk   I liga 8
1976 Wybrzeże Gdańsk   I liga 9
1977 Wybrzeże Gdańsk   I liga 6
1978 Wybrzeże Gdańsk   I liga 2
1979 Wybrzeże Gdańsk   I liga 5
1980 Wybrzeże Gdańsk Bogdan Berliński I liga 9
1981 Wybrzeże Gdańsk  Bogdan Berliński, Gerard Sikora I liga 4
1982 Wybrzeże Gdańsk  Bogdan Berliński, Gerard Sikora I liga 5
1983 Wybrzeże Gdańsk  Bogdan Berliński, Gerard Sikora I liga 5
1984 Wybrzeże Gdańsk Bogdan Berliński, Gerard Sikora I liga 7
1985 Wybrzeże Gdańsk Bogdan Berliński, Gerard Sikora I liga 2
1986 Wybrzeże Gdańsk Bogdan Skrobisz I liga 7
1987 Wybrzeże Gdańsk Bogdan Skrobisz I liga 7
1988 Wybrzeże Gdańsk  Gerard Sikora I liga 6
1989 Wybrzeże Gdańsk  Gerard Sikora I liga 9
1990 Wybrzeże Gdańsk Gerard Sikora II liga 6
1991 Wybrzeże Gdańsk Zenon Plech II liga 3
1992 Wybrzeże Gdańsk  Zenon Plech I liga 9
1993 Wybrzeże Rafineria Gdańsk  Zenon Plech II liga  1
1994 Wybrzeże Rafineria Gdańsk  Zenon Plech I liga 5
1995 Wybrzeże Rafineria Gdańsk  Zenon Plech/Grzegorz Dzikowski I liga 9
1996 Wybrzeże Rafineria Gdańsk  Grzegorz Dzikowski II liga 3
1997 Lotos Wybrzeże Gdańsk  Grzegorz Dzikowski/Marian Spychała II liga 4
1998 Wybrzeże Gdańsk  Lech Kędziora II liga 2
1999 Lotos Wybrzeże Gdańsk Lech Kędziora I liga 3
2000 Lotos Wybrzeże Gdańsk Lech Kędziora I liga 7
2001 Wybrzeże Gdańsk Romuald Łoś I liga 1
2002 Wybrzeże Gdańsk Romuald Łoś Ekstraliga 7
2003 Lotos Gdańsk Grzegorz Dzikowski Ekstraliga 7
2004 Lotos Gdańsk Grzegorz Dzikowski I liga 1
2005 Lotos Gdańsk Grzegorz Dzikowski Ekstraliga 7
2006 Lotos Gdańsk Grzegorz Dzikowski II liga 1
2007 Lotos Gdańsk Romuald Łoś I liga 3
2008 Lotos Gdańsk Robert Sawina I liga 2
2009 Lotos Wybrzeże Gdańsk Robert Sawina Ekstraliga 7
2010 Lotos Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski I liga 3
2011 Lotos Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski I liga 4
2012 Lotos Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski Ekstraliga 10
2013 Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski I liga 1
2014 Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Stanisław Chomski/Piotr Szymko Ekstraliga 8
2015 Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Grzegorz Dzikowski II liga 1
2016 Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Grzegorz Dzikowski I liga 6
2017 Zdunek Wybrzeże Gdańsk Mirosław Kowalik I liga 2
2018 Zdunek Wybrzeże Gdańsk   Lech Kędziora/Mirosław Berliński I liga
2019 Zdunek Wybrzeże Gdańsk Mirosław Berliński I liga 5
2020 Zdunek Wybrzeże Gdańsk Mirosław Berliński I liga 4
2021 Zdunek Wybrzeże Gdańsk Eryk Jóźwiak I liga 4
2022 Zdunek Wybrzeże Gdańsk Eryk Jóźwiak I liga 6
2023 Zdunek Wybrzeże Gdańsk Eryk Jóźwiak I liga 6
2024 Energa Wybrzeże Gdańsk Eryk Jóźwiak

Metalkas 2. Ekstraliga

 

 

Medal DMP
Najwyższa klasa rozgrywkowa
Druga klasa rozgrywkowa
Trzecia klasa rozgrywkowa

Następny mecz:

14.04.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
7 Texom Stal Rzeszów 0 0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus