Akredytacje
Informujemy o uruchomieniu procesu akredytacyjnego dla przedstawicieli mediów na domowe mecze drużyny żużlowej Wybrzeża Gdańsk w ramach rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej na sezon 2025.
Proces akredytacyjny trwać będzie od 1 do 10 kwietnia 2025 roku wyłącznie za pośrednictwem portalu Accredito.com. Inna forma wnioskowania o wydanie akredytacji nie będzie akceptowana. Liczba akredytacji jest ograniczona, Klub zastrzega sobie prawo do odmowy wydania akredytacji.
Accredito.pl – Wybrzeże Gdańsk – sezon 2025 – proces akredytacyjny – KLIKNIJ
Kontakt z menedżerem ds. komunikacji / rzecznikiem prasowym klubu Wybrzeże Gdańsk S.A.
Rafał Sumowski
e-mail: rzecznik@wybrzezegdansk.pl
Regulamin organizacyjny rozgrywek KLŻ - KLIKNIJ
Wewnętrzne zasady udzielania akredytacji prasowych Wybrzeże Gdańsk S.A. na sezon 2025
1. Akredytacje prasowe na mecze ligowe i inne imprezy organizowane przez Wybrzeże Gdańsk S.A. udzielane są za pośrednictwem elektronicznego Biura Prasowego klubu na portalu Accredito.com. Wyłącznie osoby zarejestrowane w systemie i subskrybujące Biuro Prasowe Wybrzeże Gdańsk S.A. będą uprawnione do składania wniosków akredytacyjnych. Liczba akredytacji jest ograniczona. Bezpośredni odnośnik:
https://accredito.com/accredit/krajowa_liga_żużlowa_2025_wybrzeże_gdańsk/15702
2. Akredytacje przyznawane są wyłącznie przedstawicielom mediów. Nie przyznajemy akredytacji działaczom, kibicom, fundacjom, itp.
3. Wnioski o akredytację stałą na sezon 2025 należy składać do 10 kwietnia 2025.
4. Rozpatrzone zostaną jedynie wnioski kompletne oraz poprawnie wypełnione i wysłane w wyznaczonym terminie.
5. Podmiot występujący o akredytację podejmuje zobowiązanie do używania w zapowiedziach, sprawozdaniach i relacjach z meczów Krajowej Ligi Żużlowej:
a) pełnych nazw drużyn i ligi wraz z nazwami ich sponsorów tytularnych
b) aktualnego logotypu KLŻ
c) aktualnych herbów i logotypów klubów oraz drużyn obowiązujących w sezonie ligowym
d) zdjęć zawodników w obowiązujących strojach (tj. kevlarach, strojach regulaminowych, czapkach, itp.), które nie naruszają dobrego imienia KLŻ oraz klubów.
6. Informacja o przyznaniu bądź odmowie przyznania akredytacji zostanie udostępniona dla dziennikarza/fotografa za pośrednictwem adresu e-mail podanego we wniosku akredytacyjnym na stronie Accredito.com.
7. Akredytacje wydane na cały sezon obowiązują na imprezy pozaligowe organizowane przez Wybrzeże Gdańsk S.A. na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku.
8. Kamizelki dla fotoreporterów będą wydawane przez osobę do tego wyznaczoną w kasie technicznej wraz z opaskami na rękę obowiązującymi na dany mecz.
9. Fotoreporterzy potwierdzają otrzymanie kamizelki FOTO z unikalnym numerem poprzez złożenie podpisu na liście. Kamizelka każdorazowo musi zostać zwrócona po zawodach do osoby wyznaczonej. Niezwrócenie kamizelki traktowane jest jako naruszenie regulaminu i może być powodem odebrania akredytacji.
10. Podczas wydawania akredytacji FOTO oraz WIDEO (dla operatorów telewizyjnych) fotoreporterzy i operatorzy kamer zobowiązani są do przedstawienia numeru ważnej polisy NNW. Brak ważnej polisy jest równoznaczny z odmową przyznania akredytacji. Zapis dotyczący operatorów kamer dotyczy przede wszystkim operatorów telewizji niebędących telewizjami partnerskimi ligi.
11. Fotoreporterzy zobowiązani są do noszenia wydanych przez Klub kamizelek w trakcie przebywania na stadionie. Fotoreporterzy oraz przedstawiciele TV z prawem wstępu na płytę boiska zobowiązani są do noszenia długich, czarnych spodni.
12. Indywidualny numer fotoreportera, który umieszczony jest na kamizelce, nie może być zasłaniany przez żadne części ubioru fotoreportera.
13. Fotoreporterzy i pracownicy telewizji są zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności w trakcie przebywania w parku maszyn oraz w obrębie toru i na płycie boiska.
14. Każdy dziennikarz i fotoreporter zobowiązany jest do noszenia w widocznym miejscu identyfikatora, który będzie ważny wyłącznie w zestawie z opaską na rękę obowiązującą na dane spotkanie.
15. Klub Wybrzeże Gdańsk S.A. zastrzega, że przebywanie w parku maszyn - zgodnie z obowiązującymi przepisami, przysługuje wyłącznie ekipom mediów klubowych oraz fotoreporterom PZM i klubowym.
16. Klub zapewnia dostęp mediów do parku maszyn wyłącznie po zakończeniu meczu – po zwolnieniu motocykli przez sędziego zawodów.
17. Fotoreporterzy i akredytowani dziennikarze winni stosować się do ogólnego regulaminu przyznawania akredytacji prasowych, oraz wszelkich przepisów dotyczących pracy dziennikarzy i fotoreporterów, w tym szczególnie do zapisów Regulaminu Organizacyjnego KLŻ
18. Fotoreporterzy i dziennikarze winni stosować się do poleceń wydawanych przez sędziego zawodów, organizatorów, w tym do zaleceń służb ochrony i służb informacyjnych zawodów.
19. Podczas zawodów na płycie wewnątrz toru może przebywać maksymalnie dwóch fotoreporterów (wymiennie jeden fotoreporter klubowy Gospodarza / Gościa i wymiennie jeden z fotoreporterów akredytowanych na zawody) oraz fotoreporter delegowany przez PZM. Mogą oni przebywać również w parku maszyn (za wyjątkiem fotoreporterów akredytowanych) lub w innej wyznaczonej strefie stadionu. Fotoreporter klubowy zobowiązany jest do przekazania minimum 20 zdjęć w pełnej rozdzielczości na potrzeby GKSŻ (z czego 3-5 zdjęć w czasie do 30 minut, a pozostałe do 3 godzin po zakończeniu meczu na serwer GKSŻ) oraz klubu gospodarza danych zawodów, klubu gościa oraz wykorzystania ich w mediach w uzgodnieniu z GKSŻ.
20. Klub wyznacza swojego fotoreportera w osobie Tomasza Rosochackiego. Jest on osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie przedmeczowej odprawy fotoreporterów oraz decyzyjną w kwestii rotacji dotyczącej przebywania na płycie boiska.
21. Klub Wybrzeże Gdańsk S.A. zastrzega, że w przypadku łamania regulaminu ma prawo cofnięcia akredytacji, w tym cofnięcia akredytacji ze skutkiem natychmiastowym.
22. Akredytacja może być nieprzyznana, niewydana lub cofnięta przez Klub Wybrzeże Gdańsk S.A. w każdym czasie bez podania przyczyny.
23. Klub Wybrzeże Gdańsk S.A. zastrzega sobie prawo do zmiany wewnętrznych zasad przyznawania akredytacji na zawody żużlowe w sezonie 2025.
Zasady udzielania akredytacji prasowych oraz foto na meczach - Główna Komisja Sportu Żużlowego
1) akredytacja dziennikarska będzie udzielana przez klub wyłącznie na podstawie pisemnego wniosku zainteresowanej redakcji (dziennik, czasopismo lub portal internetowy musi być zarejestrowany w rejestrze sądowym dzienników i czasopism zgodnie z orzeczeniem SN),
2) wniosek o akredytację musi być podpisany przez osobę/y uprawnioną/ne do reprezentacji podmiotu składającego wniosek (do wniosku dołącza się dokumenty rejestracyjne podmiotu),
3) podmiot występujący o akredytację podejmuje zobowiązanie do używania w sprawozdaniach i relacjach z meczów Krajowej Ligi Żużlowej: - pełnych nazw drużyn i ligi wraz z nazwami ich sponsorów tytularnych, - aktualnego logotypu Krajowej Ligi Żużlowej, - aktualnych herbów i logotypów klubów oraz drużyn, obowiązujących w sezonie ligowym, - zdjęć zawodników w obowiązujących strojach (tj. kevlarach, strojach regulaminowych i czapkach, itp.), redakcja nie stosująca się do powyższego nie otrzyma akredytacji bezpłatnej,
4) akredytacja będzie cofnięta, także na wniosek GKSŻ, w przypadku niewykonywania przez podmiot posiadający akredytację zobowiązania, o którym mowa w pkt 3,
5) akredytacja może być udzielona wyłącznie osobie pełnoletniej,
6) osoby, którym zostanie udzielona akredytacja foto winny być ubezpieczone od NNW.
7) każdy klub dostarcza przed pierwszą rundą rozgrywek do GKSŻ listę akredytowanych dziennikarzy i fotoreporterów zawierającą adres e-mail dziennikarza lub fotoreportera.
Przepisy dotyczące pracy prasy i fotoreporterów
1. Fotoreporterzy i prasa muszą opuścić park maszyn przed zawodami na 60 minut przed godziną ich rozpoczęcia.
2. W parku maszyn mogą przebywać w jednym czasie maksymalnie trzy osoby spośród fotoreporterów oraz ekipa reporterska telewizji klubowej (maksymalnie dwie osoby) i ekipa TV PZM (2 osoby).
3. Podczas przerw technicznych podczas zawodów fotoreporterzy celem zmiany lokalizacji na stadionie mają prawo przechodzić wzdłuż bandy przez wyjazd z parku maszyn.
4. Fotoreporterzy i prasa mają wstęp do parku maszyn po zawodach w momencie, gdy motocykle zostały zwolnione przez sędziego zawodów lub komisarza technicznego, zaś do wydzielonej strefy do wywiadów 5 minut po zakończeniu ostatniego wyścigu.
5. Podczas zawodów na płycie wewnątrz toru może przebywać maksymalnie dwóch fotoreporterów (wymiennie jeden fotoreporter klubowy Gospodarza / Gościa i wymiennie jeden z fotoreporterów akredytowanych na zawody) oraz fotoreporter delegowany przez PZM. Mogą oni przebywać również w parku maszyn (za wyjątkiem fotoreporterów akredytowanych) lub w innej wyznaczonej strefie stadionu. Fotoreporter klubowy zobowiązany jest do przekazania minimum 20 zdjęć w pełnej rozdzielczości na potrzeby GKSŻ (z czego 3-5 zdjęć w czasie do 30 minut, a pozostałe do 3 godzin po zakończeniu meczu na serwer GKSŻ) oraz klubu gospodarza danych zawodów, klubu gościa oraz wykorzystania ich w mediach w uzgodnieniu z GKSŻ.
6. Akredytacje są ważne wyłącznie z opaskami i (w przypadku fotografów) kamizelkami.
7. Organizator zapewnia wydzieloną strefę do wywiadów poza parkiem maszyn, w której możliwe jest przeprowadzanie wywiadów z zawodnikami nie wcześniej niż 5 minut od zakończenia ostatniego wyścigu.
8. Fotografowie są zobowiązani stosować się do poleceń Tomasza Rosochackiego oraz regulaminu organizacyjnego KLŻ. Do dyspozycji przedstawicieli mediów będzie rzecznik prasowy Rafał Sumowski tel. 504-952-102.