Karol Żupiński

Data urodzenia:

03.06.2002

Narodowość:

Polska

Biografia:

Wychowanek GKŻ Wybrzeże. Pierwsze kroki stawiał w, prowadzonej we współpracy z Grupą Lotos S.A., Młodzieżowej Szkole Żużlowej. Na mini torze wywalczył tytuł II V-ce Mistrza Polski w klasie 80-125cc w sezonie 2015. Rok później na torze w Toruniu został II V-ce Mistrzem Świata w klasie 125cc. Bardzo płynny rozwój umiejętności Karola zaowocował przystąpieniem do egzaminu licencyjnego niespełna dwa tygodnie po ukończeniu 15 roku życia. W zawodach na normalnym torze zadebiutował 6 lipca w turnieju NICE CUP, w którym zajął drugą pozycję. W rozgrywkach ligowych będzie mógł występować od 3 czerwca 2018.

Aktualne kluby w innych ligach:
Dania
Dansk Metal (Region Varde)

Ostatnie starty:

19.06.2019 X runda DMPJ - Bydgoszcz 4 (2,-,2,-)
18.06.2019 IX runda DMPJ w Gnieźnie 5 (-,3,-,2)
17.06.2019 III runda DMPJ w Gnieźnie 11 (3,3,2,3)
15.06.2019 Arged Malesa Ostrovia Ostrów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 (1,0,0)
11.06.2019 Eliminacje MMPPK - Ostrów Wielkopolski 9 (2,2,2,2,1)
09.06.2019 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik 1 (1,0,0)
04.06.2019 VII Runda DMPJ w Toruniu 12 (3,3,3,3)
03.06.2019 VIII Runda DMPJ w Grudziądzu 12 (3,3,3,3)
01.06.2019 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 4+1 (2*,1,1)
29.05.2019 VI runda DMPJ - Łódź 8 (2,2,1,3)
27.05.2019 Finał Brązowego Kasku Grudziądz 11 (2,2,3,2,2)
26.05.2019 Orzeł Łódź-Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3+1 (1,2*,0,0)
22.05.2019 1/4 finału Indywidualnych Mistrzostw Polski 5 (0,0,1,3,1)
21.05.2019 IV Runda DMPJ 11 (3,2,3,3)
14.05.2019 Turniej par na PGE Narodowym 7+2 (0,2*,0,2,2*,1)
11.05.2019 PGG ROW Rybnik - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 (2,0,0,0)
08.05.2019 II runda DMPJ Grudziądz 9 (2,2,2,3)
07.05.2019 I runda DMPJ w Toruniu 8 (3,2,3,-)
05.05.2019 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia 8+1 (3,3,1,1*)
01.05.2019 Turniej o puchar prezydenta miasta Gdańska 2 (0,1,0,0,1,0)
23.04.2019 Eliminacje Brązowego Kasku 13 (3,2,2,3,3)
22.04.2019 Turniej z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 2 (0,0,2,0,0)
21.04.2019 6-er Speedway Neuenknick 9 (2,3,1,3,0)
16.04.2019 Eliminacje Srebrnego Kasku - Bydgoszcz 10+2 (2,3,3,1,1)
14.04.2019 Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 (1,1,w,0)
10.04.2019 Turniej Zaplecza Kadry w Poznaniu 6 (0,1,1,2,2)
09.04.2019 Turniej Zaplecza Kadry w Poznaniu 6 (1,1,2,2,0)
07.04.2019 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Unia Tarnów 6+1 (3,1*, 1,1)
02.04.2019 Eliminacje Złotego Kasku - Piła 2 (0,1,1)
31.03.2019 Car Gwarant Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 (3,1,0)
26.03.2019 forBET Włókniarz Częstochowa - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 (1,0,0)
24.03.2019 Północ - Południe 1 (0,0,1,0)
23.03.2019 Euro Finannce Polonia Piła - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2+1 (0,1*,0,1)
21.10.2018 45. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa 2 (2,t,0,0,0)
13.10.2018 Turniej towarzyski w Dohren 9 (2,3,1,3)+2
30.09.2018 Memoriał Henryka Żyto 9 (2,0,1,3,3)
29.09.2018 Zlata Stuha Pardubice 7 (2,4,3)
19.09.2018 Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków 10 (3,3,0,3,1)
18.09.2018 Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków 8 (1,2,1,3,1)
16.09.2018 V Memoriał Rycerzy Speedway'a w Zielonej Górze 13 (1,3,2,3,3,1)
05.09.2018 XIV Runda Półfinałowa DMPJ - Gniezno 6 (2,2,1,1)
04.09.2018 XIII Runda Półfinałowa DMPJ (Gniezno) 10 (1,3,3,3)
29.08.2018 Arge Speedway Wanda Kraków - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 7+1 (3,1,1,1,1*,0)
28.08.2018 Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4+1 (3,0,1*,0,0)
23.08.2018 IV Runda DMPJ - Lublin 9+1 (2,2,2*,3)
22.08.2018 XII Runda Półfinałowa DMPJ - Lublin 9+2 (3,1*,2*,3)
21.08.2018 XI Runda Półfinałowa DMPJ - Tarnów 7 (3,1,1,2)
19.08.2018 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Euro Finannce Polonia Piła 7 (3,1,0,3)
15.08.2018 II runda półfinałowa DMPJ - Ostrów Wielkopolski 5+1 (1,0,1*,3)
12.08.2018 Speed Car Motor Lublin - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2 (2,0,0)
09.08.2018 III runda półfinałowa DMPJ - Rybnik 5 (1,3,0,1)
08.08.2018 X runda półfinałowa DMPJ - Grudziądz 6 (2,0,2,2)
07.08.2018 IX runda półfinałowa DMPJ - Gdańsk 8 (3,1,3,1)
01.08.2018 VIII runda półfinałowa DMPJ - Leszno 3 (0,2,1,0)
31.07.2018 7. runda półfinałowa DMPJ - Gorzów Wlkp 7 (3,1,1,2)
25.07.2018 6. runda półfinałowa DMPJ - Gniezno 6 (0,3,2,1)
24.07.2018 5. runda półfinałowa DMPJ - Gdańsk 9+1 (1*,3,3,2)
10.07.2018 1. Półfinał DMPJ - Zielona Góra 4 (0,2,0,2)
08.07.2018 Puchar NICE 1. Ligi Żużlowej 1 (w,0,0,1,0)
06.07.2018 Finał IMŚ 250cc - Toruń 12 (3,2,3,2,2)+1
04.07.2018 1/2 finału IMŚ 250cc - Gdańsk 12 (3,1,2,3,3)+3
03.07.2018 Eliminacje MIMP - Rawicz 10 (2,3,2,1,2)
01.07.2018 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - ROW Rybnik 1+1 (1*,W,0)
27.06.2018 Eliminacje DMPJ VIII runda - Poznań 9 (2,2,2,3)
26.06.2018 Eliminacje DMPJ VII runda - Bydgoszcz 11 (3,2,3,3)
22.06.2018 Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polskich Par Klubowych - Poznań 9 (3,2,1,-,3,-)
20.06.2018 Eliminacje DMPJ VI runda 5+1 (3,0,0,2*)
17.06.2018 Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 (1,0,0,0)
13.06.2018 Eliminacje DMPJ IV runda - Gdańsk 8+1 (0,3,3,2*)
12.06.2018 Eliminacja DMPJ III runda - Piła 5+1 (2,2*,1,0)
10.06.2018 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Car Gwarant Start Gniezno 5 (0,2,3,0,0)
06.06.2018 Eliminacje DMPJ II Runda - Grudziądz 9+3 (2*,2*,3,2*)
05.06.2018 Eliminacje DMPJ I Runda - Toruń 4 (0,1,2,1)
28.05.2018 V runda NICE CUP 2 (2,w,ns,ns)
24.05.2018 Finał Srebrnego Kasku - Lublin 4 (0,1,0,1,2)
22.05.2018 IV runda NICE CUP - Gdańsk 12 (3,3,3,3)+4
10.05.2018 1/2 finału Srebrnego Kasku - Częstochowa 11 (2,2,3,1,3)
09.05.2018 Turniej Towarzyski na PGE Narodowym 10+3 (1,3,1*,2*,1,2*)
06.05.2018 Java Cup - Toruń 15 (3,3,3,3,3)
05.05.2018 Java Cup - Toruń 11 (2,d,3,3,3)
01.05.2018 Finał Brązowego Kasku - Piła 4 (W,0,2,1,1)
17.04.2018 1/2 finału Brązowego Kasku - Rybnik 12 (3,3,2,3,1)
04.04.2018 Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils 0 (0)
27.09.2017 Nice Cup Piła 8+w (3,3,2,w)
26.09.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Finał - Toruń 7+1 (0,2,3,2*)
12.09.2017 VI runda Nice Cup 14 (2,3,3,3,3) - 2. miejsce w finale
06.09.2017 V runda Nice Cup 15 (3,2,3,3,4) + 1. miejsce w finale
31.08.2017 Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250 cc 14 (2,3,3,3,3)
29.08.2017 Półfinał IMŚ w klasie 250 cc 9 (2,2,W,2,3)
25.08.2017 IV runda Nice Cup 17 (3,3,3,2,3,3) - 1. miejsce w finale
23.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda XIII 4 (1,2,1,-)
17.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda X 3 (1,1,1,0)
09.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda X 8 (w,2,3,3)
08.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda IX 0 (0,0,w,w)
03.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda VIII 4 (w,d,3,1)
02.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda VII 7 (1,1,2,3)
01.08.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda VI 4 (0,2,1,1)
29.07.2017 Indywidualne Mistrzostwa Czech 250cc 11 (2,3,3,3) + II msc w finale
25.07.2017 NICE CUP - Tarnów 10 (3,3,1,2,1) + 3 msc w finale
19.07.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda IV 7 (1*,2,2,2*)
18.07.2017 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Półfinał - Runda III 3 (1,t,1,1)
13.07.2017 Półfinał DMPJ - 2. runda 3 (0,1,1,1)
11.07.2017 Półfinał DMPJ - I runda - Tarnów 7+1 (1*,2,1,3)
11.07.2017 1. Runda półfinałowa DMPJ 7+1 (1*,2,1,3)
06.07.2017 NICE CUP - Gdańsk 8 (3,2,w,3)+2+2
Więcej

Następny mecz:

30.06.2019, 14:30 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 9 17 +112
2 Unia Tarnów 7 11 +12
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 8 10 -2
4 Car Gwarant Start Gniezno 7 9 +3
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 8 -34
6 Orzeł Łódź 9 7 -24
7 Lokomotiv Daugavpils 9 4 -65

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus