Znamy składy na mecze barażowe o PGE Ekstraligę

27.09.2017, 15:14

Walka o PGE Ekstraligę nie zwalnia tempa. Zaledwie trzy dni temu Zdunek Wybrzeże przegrało finał NICE 1. Ligi Żużlowej z Grupą Azoty Unią Tarnów, natomiast już w niedzielę gdańszczanie zmierzą się w meczu barażowym z przedostatnią drużyną PGE Ekstraligi, Get Well Toruń.

Podejście obu drużyn do nadchodzącego spotkania jest zgoła odmienne. Podopieczni Mirosława Kowalika do meczów barażowych podchodzą z dużą dozą rozczarowania. Gdańszczanie finałowy dwumecz przegrali zaledwie dwoma punktami, a gdyby nie kontuzja Oskara Fajfera mogliby dziś cieszyć się już z bezpośredniego awansu do PGE Ekstraligi. W kompletnie innych nastrojach są torunianie, którzy byli najsłabszą drużyną PGE Ekstraligi w sezonie 2017 i szansę na utrzymanie zawdzięczają tylko dopingowej wpadce Grigorija Łaguty z ROW-u Rybnik. Gdyby nie decyzja o odebraniu punktów drużynie z Rybnika barażowym rywalem Zdunek Wybrzeże byłby MRGARDEN GKM Grudziądz.

Faktem, który łączy oba zespoły jest to, iż żaden z nich w nadchodzących meczach nie wystąpi w pełnym składzie. Gospodarze będą radzić sobie prawdopodobnie bez kontuzjowanych Grega Hancocka oraz Adriana Miedzińskiego, natomiast goście pojadą bez Oskara Fajfera oraz Marcina Turowskiego. Co ciekawe Hancock, Miedziński i Fajfer zmagają się z identycznym urazem barku. Amerykanin znalazł się co prawda w awizowanym składzie gospodarzy, jednak już wcześniej ogłosił zakończenie sezonu. W jego miejsce pojawi się zapewne Jack Holder lub wspomniany wcześniej Miedziński, który przechodzi szybką rehabilitację.

W obliczu poważnego osłabienia drużyny trener Kowalik nie miał wielkiego wyboru przy ustawieniu składu, jednakże po raz kolejny dokonał zmian w ustawieniu par. Z Hubertem Łęgowikiem pojedzie Troy Batchelor, natomiast drugi duet stworzą duńczycy Bech - Thomsen. Nie ma żadnych modyfikacji w przypadku pary z młodzieżowcem.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus