Zenon Plech Zaprasza: W sobotę początek ścigania w Gdańsku

23.03.2018, 19:47

Na pierwszy mecz ligowy trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale pierwsze ściganie spod taśmy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego będzie miało miejsce juz w sobotę. Punktualnie o godzinie 14:30 rozpocznie się turniej Zenon Plech Zaprasza. Nad morzem zjawi się wielu aktualnych żużlowców z najwyższej klasy zrogrywkowej z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Turniej organizowany jest z okazji 65 urodzin Zenona Plecha oraz 45 rocznicy wywalczenia przez "Super Zenona" brązowego medalu IMŚ na torze w Chorzowie. Zawody będą miały charakter czwórmeczu. Dobór drużyn nie jest przypadkowy. Na torze w Gdańsku zobaczymy: Sheffield Tigers, Hackney Hawks, Stal Gorzów oraz Renault Zdunek Wybrzeże. Barwy każdej z wymienionych ekip reprezentował w przeszłości Zenon Plech.

Będzie to pierwsza oficjalna impreza w naszym kraju w tym roku. W ten sam dzień miały odbyć się zawody Speedway Best Pairs w Toruniu, jednak ze względu na zły stan toru zawody na Motoarenie zostały przełożone na niedzielę. 

Zenon Plech większość swojej kariery spędził nad morzem, należy jednak pamiętać, że jest wychowankiem Stali Gorzów. W czasie swojej kariery Plech czarował kibiców także na torach Wielkiej Brytanii. Reprezentował barwy nie istniejącego już Hackney Hawks oraz Sheffield Tigers. W barwach historycznego już klubu w sobotę wystartuje Patrick Hougaard wsparty obecną trójką zawodników GKM Grudziądz: Antonio Lindbeackiem, Krzysztofem Buczkowskim i Krystianem Pieszczkiem. W ekipie z Sheffield będziemy mogli oglądać między innymi ex gdańszczanina Kacpra Gomólskiego. Ze strony gospodarzy trener Lech Kędziora postawił na nasze skandynawskie trio: Bech, Thomsen, Michelsen oraz Oskara Fajfera. Choć zawody mają charakter towarzyski to będzie to dobra możliwość do sprawdzenia formy obcokrajowców przez Lecha Kędziorę. Trzeba pamiętać, że przeciwko Wandzie Kraków wystartować będzie mogło jedynie trzech z czterech "gdańskich Duńczyków".

Wybór Gdańska jako miejsce jubileuszowego turnieju również nie był przypadkowy bowiem Plech mocno identyfikuje się z naszym miastem. - To tutaj się przeniosłem, osiedliłem, założyłem rodzinę. Tutaj pełniłem pierwszy raz rolę trenera i założyłem szkółkę mini-żużla, a także byłem Radnym Miasta. Znam bardzo dobrze miasto, okolice i region. Czuję się gdańszczaninem i dobrze mi tutaj. A GKS Wybrzeże będzie dla mnie zawsze bliskie sercu. - powiedział medalista mistrzostw świata.

Hackney Hawks: Antonio Lindback, Patrick Hougaard, Krzysztof Buczkowski, Krystian Pieszczek.
Sheffield Tigers: Michael Jepsen Jensen, Grzegorz Zengota, Fredrik Lindgren, Kacper Gomólski.
Stal Gorzów: Andriey Kudriashov, Bartosz Zmarzlik, Linus Sundstroem, Kai Huckenbeck.
Wybrzeże Gdańsk: Mikkel Bech, Anders Thomsen, Oskar Fajfer, Mikkel Michelsen. 

Początek zawodów: 14:30

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus