Pewna wygrana Zdunek Wybrzeża Gdańsk nad Abramczyk Polonią Bydgoszcz

12.09.2020, 16:22

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pewnie pokonało Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Nasza drużyna wygrała 51:38. Podopieczni Mirosława Berińskiego od początku spotkania kontrolowali wynik, systematycznie powiększając swoją przewagę. Najlepszy w naszym zespole okazał się Duet Krystian Pieszczek - Jacob Thorssel. Pierwszy wywalczył 12+1 punktów a drugi 12 "oczek". Nasza drużyna zdobyła również punkt bonusowy.

- Drugim juniorem w naszym zespole będzie dziś Piotr Gryszpiński, natomiast z numerem 16 wystartuje Alan Szczotka.

- Puste miejsce w składzie gości zajął Dawid Lampart, rezerwowym będzie Andreas Lyager.

-Goście wyjechali na próbę toru. Próbne okrążenia jadą Kai Huckenbeck i David Bellego. W naszym zespole wyjechali Krystian Pieszczek i Peter Kildemand.

 

Wyniki:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:51
9. Jacob Thorssell - 12 (3,3,2,2,2)
10. Peter Kildemand - 5 (3,1,1,w)
11. Krystian Pieszczek - 12+2 (2*,3,3,3,1*)
12. Kacper Gomólski - 6+2 (2,0,2*,1*,1)
13. Rasmus Jensen - 11 (d,2,3,3,3)
14. Karol Żupiński - 4 (3,1,0)
15. Piotr Gryszpiński - 1 (1,0,0)
16. Alan Szczotka - Ns

Abramczyk Polonia Bydgoszcz38
1. David Bellego - 9 (0,3,3,0,0,3)
2. Troy Batchelor - 1 (w,1,-,-,-)
3. Kai Huckenbeck - 5+1 (1,2,1*,w,1,-)
4. Kamil Brzozowski - Ns (-,-,-,-)
5. Dawid Lampart - 8 (3,2,1,2,0)
6. Nikodem Bartoch - 0 (0,0,-)
7. Tomasz Orwat - 3+1 (2,0,0,1*)
8. Andreas Lyager - 12+1 (2,1*2,3,2,2)

Bieg po biegu:

1.(66,71) Thorssell, Pieszczek, Hucenbeck, Bellego 5:1
Krystin Pieszczek ruszał się na starcie, za chwilę powtórka w pełnym składzie. Nasz zawodnik dostaje ostrzeżenie od sędziego. W powtórce najlepiej wystartował Thorssel, który pomknął do mety po trzy punkty. Pieszczek przez dwa okrązenia walczył o pozycję z Huckenbeckiem, zawodnicy kilka razy tasowali się na trasie. Na metę drugi dojechał Pieszczek.


2.(66,96) Żupiński, Orwat, Gryszpiński, Bartoch 4:2 (9:3)
Para Zdunek Wybrzeża zdecydowanie lepiej wystartowała, ale Orwat po przespanym starcie był szybki na trasie, bez problemu minął Gryszpińskiego i niewiele mu zabrakło, aby poradzić sobie na trasie z Karolem Żupińskim. Przerwa na roszenie toru.


3.(67,09) Lampart, Gomólski, Jensen (d3), Batchelor (w) 2:3 (11:6)
W taśmę wjechał Gomólski, ale sędzia zarządził powtórkę w pełnej obsadzie, dzieje się tak dltego ponieważ chwilę wcześniej przewrócił się stojak podtrzumujący taśmę, i sędzia najpierw przerwał bieg, a dopieiro potem Gomólski wjechał w taśmę. W powtórce Gomólski wyszedł na prowadzenie, ale na drugim łuku zbyt szeroko pojechał Batchelor i wpadł w bandę. Australijczyk wykluczony z powtórki. W trzecim podjeściu pewna wygrana Lamparta, ogromny pech Jensena, który zaliczył defekt na drugim okrążeniu.


4.(65,78) Kildemand, Lyager, Żupiński, Bartoch 4:2 (15:8)
Lyager zastąpi Brzozowskiego. Kildemand najlepiej ze startu i odniół pewną wygraną. Początkowo Lyager, próbował zbliżyć się do Duńczyka, ale on był dla niego za szybki. Przerwa na kosmetykę toru. 


5.(67,09) Pieszczek, Huckenbeck, Lyager, Gomólski 3:3 (18:11)
Tym razem Lyager jako rezerwa taktyczna w miejsce Brzozowskiego. Pieszczek wygrał start i na wejściu w drugi łuk nie dał sobie wejść pod łokieć parze gości. W dalszej fazie wyścigu systematycznie powiększał przewagę. Gomólski nie był w stanie nawiązać walki z rywalami.


6.(65,59) Bellego, Jensen, Batchelor, Gryszpiński  2:4 (20:15)
Jensen na pierwszym łuku wypchnął pod płot ubu zawodników Polonii. Sytuację próbował wykorzystać Gryszpiński, ale zabrakło mu prędkości. Na wyjściu z drugiego wirażu Bellego napędził się i bez problemu minął Jensena. Gryszpiński do końca atakował Batchelora.


7.(66,37) Thorssell, Lampart, Kildemand, Orwat 4:2 (24:17)
Thorssell szeroko pojechał na pierwszym wirażu, dzięki czemu babrał badzo dużej prędkości i na przeciwległej prostej wyszedł na prowadzenie. Kildemand był znacznie szybszy od Lamparta, ale zawodnik Polonii mądrze bronił się przed atakami naszego zawodnika. Orawt nie liczył się w walce o punkty. Przerwa na kosmetykę toru.


8.(67,31) Jensen, Lyager, Huckenbeck, Żupiński 3:3 (27:20)
Lyager w miejsce Brzozowskiego. Jensen wygrał start i odniósł pewną wygraną. Para gości jechała z dużą przewagą nad Żupińskim, ale na końcu trzeciego okrążenia błąd popełnił Huckenbeck, którego postawiło i wytracił całą prędkość. Żupiński wyprzedził rywala, ale Niemiec szybko odbił pozycję.


9.(66,91) Bellego, Thorssell, Kildemand, Huckenbeck (w) 3:3 (30:23)
Huckenbeck jako rezerwa taktyczna w miejsce Batchelora. Upadek Huckenbecka ma pierwszym łuku. Niemiec został wypchięty pod płot przez Kildemanda i nie opanował motocykla. Zawodnik Polonii wykluczony z powtórki. W chwili przerwania wyścigu na prowadzeniu był Thorssell. W powtórce Thorssell nie przypilnował krawężnika i na wyściu z pierwszego łuku minął go Bellego, który później powiększał swoją przewagę.


10.(67,23) Pieszczek, Gomólski, Lampart, Orwat 5:1 (35:24)
Orwat jako rezerwa taktyczna w miejsce Bartocha. Para gości przespała start. Duet Zdunek Wybrzeża Gdańsk prowadził od startu do mety, odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Przerwa na kosmetykę toru.


11.(68,60) Lyager, Thorssell, Gomólski, Bellego 3:3 (38:27)
Lyager jako rezerwa zwykła w miejsce Brzozowskiego. Lyager wygrał start i wygrał z dużą przewagą. Bellego do końca naciskał Gomólskiego, ale nasz zawodnik obronił pozycję.


12.(66,57) Pieszczek, Lyager, Orwat, Gryszpiński 3:3 (41:30)
Lyager jako rezerwa zwykła w miejsce Batchelora. Pieszczek wygrał z ogromną przewagą. Gryszpiński ruszał się na starcie, ale sędzia nie przerwał wyścigu, ponieważ nasz zawdonik mocno został na starcie. Gryszpiński próbował gonić Orwata, ale nie potrafił znaleźć sposobu na skuteczny atak.


13.(67,35) Jensen, Lampart, Huckenbeck Kildemand (w) 3:3 (44:33)
Upadek Lamparta na początku drugiego okrążenia. Zawodnik Polonii bronił się przed atakiem Kildemanda. Lampart po chwili pozbierał się z toru. Sędzia uznał, że winnym upadku Lamparta jest Kildemand, nasz zawodnik wykluczony z powtórki. Bieg przerwany, na starcie ruszał się Lampart, który otrzymuje ostrzeżenie. W powtórce Jensen został na starcie, ale na wejściu w drugi łuk wszedł pod łokieć Lamparta i wyszedł na prowdzenie. Duńczyk wygrał z dużą przewagą. Nasza drużyna zapewniła sobie już wygraną i punkt bonusowy.


14. (67,47) Jensen, Lyager, Gomólski, Bellego 4:2 (48:35)
Lyager jako rezerwa zwykła w miejsce Huckenbecka. Bellego jako rezerwa taktyczna za Batchelora. Jensen wygrał start i przy okazji zamknął przy krawężniku Lyagera, dzięki czemu Gomólski napędziił się po szerokiej i dołączył do kolegi z pary. Lyager był zdecydowanie szybszy od Gomólskiego i minął naszego zawodnika na początku ostatniego okrążenia.


15.(66,78) Bellego, Thorssell, Pieszczek, Lampart 3:3 (51:38)

Autor: Tomasz Werbel

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus