Zagraniczne kontrakty gdańskich Duńczyków

27.11.2019, 22:46

Żużlowcy, którzy w 2020 roku będą reprezentować Zdunek Wybrzeże Gdańsk podpisali w ostatnich dniach zagraniczne kontrakty. Peter Kildemand i Rasmus Jensen związali się umowami z klubami z elity w Szwecji i w Wielkiej Brytanii.

W środę aż dwa kontrakty podpisał Peter Kildemand. Duńczyk, były uczestnik cyklu Grand Prix liczy na dużo lepszy sezon niż ostatnie w jego wykonaniu. U nas zszedł do Nice 1.LŻ, jednak w dwóch pozostałych wiodących europejskich ligach będzie jeździł w elicie.

Peter Kildemand związał się kontraktami z Belle Vue Aces, a także z Piraterną Motala. - Jestem zadowolony z tego, że będę jeździł w zespole z Manchesteru w kolejnym sezonie dla Belle Vue Aces i jestem optymistycznie nastawiony do tego, że dołączyłem do drużyny. Wracam też do Piratów do szwedzkiej Elitserien. Mam bardzo dobre wspomnienia z czasów spędzonych w Motali i patrzę z optymizmem na to, że wracam by tu jeździć - poinformował Kildemand.

Umowę ze Swindon Robins przedłużył Rasmus Jensen, który ze średnią biegową równą 2,138 był czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem całej ligi. - Nie mogę powiedzieć nic złego o klubie. Decyzja była łatwa, a Swindon ma dobry tor, skład i jest świetnie zarządzane - przekazał Rasmus Jensen, który będzie klubowym kolegą Jasona Doyle'a i Troya Batchelora.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus