Wypowiedzi po meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - PGG ROW Rybnik

09.06.2019, 18:06

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na własnym torze z PGG ROW-em Rybnik 40:50. To zdecydowanie nie był dzień gospodarzy. - W połowie zawodów tor zmienił się o 180 stopni - zauważył Kacper Gomólski.

Mirosław Berliński (trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk): - ROW był drużyną lepszą. Nam od samego początku czegoś brakowało, nic nam nie wychodziło. W końcówce pokazaliśmy jednak, że potrafimy jechać. Cóż, taki jest żużel, nieprzewidywalny. Nie mamy jeszcze ustalonego składu na kolejne spotkanie, ale raczej nie będziemy nic zmieniać, choć Kim Nilsson jest trochę poobijany. Na szczęście jest to tylko stłuczenie.

Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): - Rybniczanie pokazali, że są najsilniejszą drużyną w lidze. Życzę im awansu, bo na to zasługują. W pojedynczych wyścigach próbowaliśmy coś zdziałać, szarpaliśmy, ale daliśmy plamę. W połowie zawodów tor zmienił się o 180 stopni i przytrafiły mi się dwie jedynki. W jednym biegu Kacper Woryna upadł na tor bez żadnego kontaktu, a sędzia dopuścił go do powtórki, czego kompletnie nie rozumiem.

Mikkel Bech (Zdunek Wybrzeże Gdańsk): - Ciężko jest coś powiedzieć po takim meczu. Nie mieliśmy prędkości, a o to chodzi w żużlu. Goście byli od nas szybsi zarówno na starcie, jak i na dystansie.

Piotr Żyto (trener PGG ROW-u Rybnik): - Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Mamy mocny i bardzo wyrównany zespół. To przyjemność współpracować z tymi ludźmi. Szkoda kontuzji Siergieja Łogaczowa, bo z nim w składzie ten wynik mógłby być jeszcze wyższy. Na szczęście nie ma u niego żadnych złamań, natomiast leży w szpitalu, stracił półtora litra krwi. Chwała lekarzom, którzy bardzo szybko zadziałali.

Mateusz Szczepaniak (PGG ROW Rybnik): - Jesteśmy w formie. Każdy z nas dobrze się czuje i to na każdym torze. Trzeba było bardzo uważać, momentami było bardzo ciasno. Do tego nawierzchnia nie była łatwo, trochę się sypała. Trzeba było trzymać gaz, a motocykl blisko siebie. Na szczęście udało się dowieźć zwycięstwo. Z takim nastawieniem tu przyjechaliśmy.

Autor: Redakcja