Wokół toru (7): Pogoda nie pozwala na ściganie

23.03.2018, 19:41

Sezon żużlowy rozpocznie się dopiero na początku kwietnia, jednak nie oznacza to, że zawodnicy i działacze odpoczywają i wspominają miniony sezon. Wręcz przeciwnie wszyscy pracują na pełnych obrotach. Przygotowaliśmy dla Państwa raport z tego co aktualnie dzieje się u naszych rywali w walce o awans.

Przed tygodniem pokazywaliśmy zdjęcia z Gorican, które było oblegane przez żużlowców. W tym tygodniu równie popularnym kierunkiem co Chorwacja był nasz tor. Okazuje się jednak, że jest już coraz więcej stadionów na których można już kręcić pierwsze kółka. Na tor wyjechał Adrian Cyfer. Zawodnik Polonii Piła postanowił wrócić do domu i potrenować w Gorzowie.

Senior pilskiego zespołu zapewnia, że jest już w pełni gotowy do dachodzącego wielkimi krokami nowego sezonu "Przygotowania dobiegły końca, teraz czekam na lepszą pogodę. W planie miałem pojechanie na trening do Ostrowa, ale pogoda pokrzyżowała moje plany. Chciałbym już wsiąść na motocykl i połapać kąty. - powiedział zaraz po prezentacji zespołu Cyfer w wywiadzie dla Tętna Regionu. Wychowanek Stali Gorzów zapewnia, że do sezonu jest przygotowany jeszcze lepiej niż przed rokiem. - Jestem w 110% przygotowany do rozgrywek. Jestem pewien, że jestem przygotowany jeszcze lepiej niż rok temu.

W Rybniku postanowili wziąć sprawy swoje ręce i przedmuchać z toru zalegający śnieg. Wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ wczoraj wieczorem "Rekiny" i kilku innych zawodków trenowały na miejscowym torze. W związku z tym, że pierwsze wspólne treningi zaczęły się dopiero w tym tygodniu ROW postanowił odwołać weekendowe sparingi.

Aura zdecydowanie bardziej łaskawa była w Gnieźnie, zawodnicy miejscowego Startu mogli trenować niemal przez cały tydzień. - Super uczucie wsiąść ponowanie na motocykl po tej zimowej przerwie. - stwierdził Marcin Nowak. - Mamy zaliczone pierwsze ściganie spod taśmy więc jest naprawdę super. - kontynuował zawodnik w rozmowie z klubowym portalem. Wychowanek Unii Leszno zdradził, że póki co nie testuje jeszcze swojego najnowszego sprzętu. - Czas na poważniejsze sprawdzenie sprzętu przyjdzie w momencie, kiedy tor będzie normalny. Nie może on być zmrożony, ułożymy go wtedy po swojemu i wówczas zacznie się testowanie.

Mniej szczęścia ma drugi z beniaminków Speed Car Motor Lublin. "Koziołki" nie mogą jeszcze trenować na własnym obiekcie. W zamian za to działacze zaprezentowali kevlary na nowy sezon.

Z innych przyczyn niż warunki atmosfetyczne trenowac na własnym obiekcie nie mogą zawodnicy Orła Łódź. Robert i Jakub Miśkowiakowie pierwsze ślizgi postanowili wykonać w Rawiczu. - Jeździliśmy z Kubą w czwartek na torze w Rawiczu. Na razie jednak nie było mowy o żadnym ściganiu. Nie sprawdzaliśmy też jakoś poważnie sprzętu. To była zwykła przejażdżka i przyzwyczajenie się do motocykla po zimowej przerwie - stwierdził były zawodnik Wybrzeża. Przed Orłem nie lada wyzwanie, bowiem większośc ekspertów uważa drużynę prezesa Skrzydlewskiego za głównego kandydata do awansu. Pojawiają się głosy, że łodzianie nie powinni przegrać więcej niż dwóch spotkań w sezonie zasadniczym. Przypominamy, że ze względu na budowę nowego stadionu Orzeł Łódź niemal całą pierwszą rundę będzie ścigał się na wyjazdach.

Jeśli chodzi o typy ekspertów to Speedway Wanda Kraków stawiana jest na przeciwnym biegunie niż Orzeł Łódź. Jednak Piotr Pióro junior krakowskiej ekipy stara się nie przejmować tym co mówią inni. - Myślę, że stać nas na walkę na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna mimo, że jest skazywana na porażkę to sprawi niejedną niespodziankę - stwierdził w wywiadzie dla klubowej strony Pióro. Trzeba przyznać, że w Gdańsku coś wiemy na temat niespodzianek sprawianych przez ekipę Wandy. Miejmy nadzieję, że za dwa tygodnie uda się przerwać serię porażek na własnym torze a na niespodzianki w wykonaniu drużyny z Grodu Kraka przyjdzie czas w późniejszej części sezonu. Młody zawdonik wypowiedział się także na temat ewentualnego faworyta do awansu - Żużel jest sportem bardzo nieprzewidywalnym i myślę, że nie ma co wróżyć z fusów, wszystko rozstrzygnie się na torze.

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus