Wokół toru(95): Każdy zawodnik Orła musi kupić nowy motocykl

11.01.2020, 09:53

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia związane z sezonem 2019, na kolejne ligowe emocje przyjdzie nam poczekać, aż do kwietnia. Nie oznacza to, że w klubach żużlowych w tym czasie nic się nie dzieje. Postanowiliśmy sprawdzić co w ostatnich dniach wydarzyło się u naszych rywali.

Działacze Car Gwarant Startu Gniezno postanowili skorzystać na tym, że do rozgrywek nie przystąpi drużyna Polonii Piła. Zespół z pierwszej stolicy Polski zakontraktował Philipa Hellstroema-Baengsa, którego kontrakt z drużyną z Piły, wygasł z chwilą wycofania drużyny z ligi. W poprzednim sezonie młody Szwed wystąpił w 3 spotkaniach 2. Ligi Żużlowej, osiągnął średnią 0,917 punktu na bieg. Hellstroem-Baengs osiągał duże sukcesy na motocyklach pojemności 80 i 250 cc. - Kieruję jego karierą. Philip został mistrzem Europy w klasie 250 cc, zdobył brąz w mistrzostwach świata 250 cc oraz srebro mistrzostw Europy 80 cc i złoto mistrzostw Szwecji 80 cc. Myślę, że jest jednym z najbardziej utalentowanych szwedzkich, młodych zawodników. Jeśli ominą go większe kontuzje, to może odnosić duże sukcesy – powiedział Robert Flis, który kieruje karierą 17- latka.

Kim Nilsson w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Unii Tarnów. Szwed podkreśla, że w tym roku, chce w końcu zaistnieć w naszej lidze i wywalczyć miejsce w podstawowym składzie, na cały sezon. Były zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk informował ostatnio o inwestycjach w sprzęt, teraz pokazał swoje przygotowania do sezonu. Oprócz treningów kondycyjnych wybrał jazdę na crossie i starty w lokalnych zawodach. Jak widać na załączonym obrazu wygraną przypłacił lekkim urazem.

Przygotowania na pełnych obrotach zaczęli również żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów. Wspólnie z juniorami nad kondycją pracuje Mariusz Staszewski. – Styczeń jest najcięższym miesiącem, jeśli chodzi o natężenie pracy fizycznej. Z frekwencją na treningach różnie ostatnio bywa, bo po świętach część chłopaków i dziewczyn jest chora, ale Ci którzy powinny być są i trenujemy naprawdę ciężko. Spotykamy się od 3 do 5 razy w tygodniu – powiedział w rozmowie z klubową telewizją trener drużyny z Ostrowa.

Witold Skrzydlewski już wie dlaczego jego drużyna w poprzednim sezonie spisała się tak słabo. - Było słabo, bo zawodnicy nie przygotowali się sprzętowo do sezonu. Wielu myślało, że na tych słabych motocyklach można jeszcze jeździć. Tymczasem przyjeżdżali do nas żużlowcy, którzy zostawiali naszych tak daleko w tyle, że nie mogli nawet dymu powąchać. Główny sponsor Orła Łódź w tym roku zarządził, że każdy żużlowiec ma mieć co najmniej jedną nową jednostkę. - Postawiliśmy wszystkim zawodnikom warunek. Każdy z nich musi zakupić jeden kompletny motocykl. To będzie przez nas bardzo dokładnie weryfikowane. Nie uwierzymy w nic na słowo, bo tak było przez ostatnich kilkanaście lat – dodał w rozmowie z portalem Sportowefakty.wp.pl Skrzydlewski.

Nie wszyscy kibice pamiętają, że w przeszłości na żużlowych torach mogliśmy oglądać Sławomira Musielaka, który jest starszym bratem Tobiasza. Okazuje się, że „Toffek” chciał, aby brat pomagał mu w parku maszyn w nadchodzącym sezonie. Starszy z Musielaków po zakończeniu swojej przygody z żużlem trzyma się z dala od parku maszyn. - Tobiasz jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że wie czego chce i sam dużo potrafi. Była możliwość żebyśmy razem pracowali w przyszłym sezonie, ale musiałem odmówić. Chociaż na moją pomoc pod każdym względem może liczyć. Trzymam za niego kciuki. Tak samo jak moja cała rodzina – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym starszy brat zawodnika eWinner Apatora Toruń.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

18.07.2020, 14:30 / Daugavpils

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 KŻ Orzeł Łódź 1 2 +24
2 eWinner Apator Toruń 1 2 +20
3 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1 2 +16
4 Unia Tarnów 1 2 +2
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 0 -2
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 0 -16
7 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 1 0 -20
8 SK Lokomotiv Daugavpils 1 0 -24

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus