Wokół Toru(10): Gest Witolda Skrzydlewskiego

13.04.2018, 15:17

Sezon żużlowy wreszcie wystartował, nie oznacza to, że w klubach żużlowych oprócz meczy nic się nie dzieje. Jak co tydzień postanowiliśmy sprawdzić co słychać u naszych rywali.

Po bezproblemowej wygranej na inaugurację nadeszła pora na pierwszy mecz wyjazdowy. Nasza drużyna w sobotę będzie walczyła o zwycięstwo w Pile. Gospodarze na to spotkanie mocno nastawiali się już w lutym, chcąc zrewanżować się za zeszłoroczną porażkę. Warunki pogodowe w całym kraju są bardzo dobre w związku z tym żużlowcy Polonii Piła mogą na spokojnie przygotować się do potyczki.

Bardzo ciekawe rzeczy działy się w ostatnich dniach w Łodzi. Prezes Witold Skrzydlewski postanowił anulować nałożoną na Edwarta Mazura karę 20 tys. złotych, dzięki czemu wychowanek Unii Tarnów będzie mógł kontynować swoją karierę i ścigać się w barwach Stali Rzeszów. Przypomnijmy, że zawodnik został ukarany za to, że w zeszłym sezonie będąc zawodnikiem Orła podczas meczu w Gdańsku chodził po parku maszyn ubrany w bluzę Wybrzeża - cieszymy się, że nasze projekty cieszą się takim uznaniem u zawodników.

Po pogormie w Gdańsku na swój tor wyjechała w końcu Wanda Kaków. Ekipa z Grodu Kraka szykuje się do meczu z Orłem Łódź. Zawodnicy z Krakowa chcą zmazać plamę po ostatnim występie, do jazdy pali się Sergiej Łogaczew, który po meczu nad morzem od razu był gotowy jechać na trening. - Jeśli tylko menedzer lub trener zadzwonią to stawiam się od razu na treningi". Dobrze na treningach zaprezentował się Victor Palovaara, który zastąpi Clausa Vissinga pauzującego za czerwoną kartkę.

Często podczas zawodów żużlowych słyszy się o tym, że na torze był beton. Działacze Motoru Lublin postanowili także zmienić nawierzchnię w tunelu prowadzącym na tor i również tam wylali beton. Choć Hans Andersen jest zawodnikiem Orła Łódź to jednak w Lublinie mają miejsce baśniowie historie. Chcemy pomóc "Koziołkom" w odnalezieniu Kopciuszka, dlatego zamieszczamy zdjęcie buta znalezionego na stadionie po ostatnim spotkaniu, jeśli ktoś zna właścicielkę proszę kontaktować się z klubem z Lublina.

Kolejny raz ciekawym pomysłem popisali się działacze Startu Gniezno. W klubie powstała akademia pitbike. Treningi będzie prowadził bardzo dobrze znany w Gdańsku Piotr Szymko, który ma duże doświadczenie w trenowaniu młodzieży. 

W najbliższą niedzielę ROW Rybnik będzie walczył o drugie zwycięstwo w sezonie z Lokomotivem Daugavpils. Optymistą przed wyjazdem na Łotwę jest Robert Chmiel. -  "Nie ukrywam, sporo ostatnio kombinowałem nad tym, jak tam pojechać, żeby było dobrze. Ale nie ma co kombinować, coś tam założę i pojadę. Po komplet oczywiście! ". 

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus