Szwedzkie wyzwanie Andersa Thomsena

21.08.2017, 23:08

Anders Thomsen stanie jutro przed szansą pomocy uratowania ligowego bytu dla Indianerny Kumla. Lider Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który sezon w Szwecji rozpoczął w barwach Dackarny Malilla pojawi się w składzie ostatniej drużyny Elitserien w miejsce kontuzjowanego Adriana Miedzińskiego.

Liga szwedzka to jedyne miejsce w tym sezonie, gdzie nie wiedzie się Andersowi Thomsenowi. Duńczyk rozpoczął sezon w barwach Dackarny Malilla od niezłych występów pod numerem przeznaczonym dla zawodników rezerwowych, co sprawiło, że szybko został przeniesiony pod uznawany za jeden z najtrudniejszych numer dwa. W tej roli jednak kompletnie sobie nie poradził i w efekcie stracił miejsce w drużynie po pięciu meczach. Do tej pory w sezonie 2017 wystąpił w siedemnastu wyścigach w Elitserien, w których zdobył dwadzieścia dwa punky i legimtymuje się średnią biegową 1,294.

Jutro Anders stanie przed szansą rehabilitacji i pokazania się szwedzkim promotorom przed kolejnym sezonem. Rękę po Duńczyka wyciągnął bowiem ostatni w tabeli zespół Indianerny Kumla, który zmaga się z problemami zdrowotnymi podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji drużynę opuścili już w tym sezonie Adrian Miedziński oraz Nicolai Klindt. Wtorkowy mecz jest niezwykle istotny dla klubu z Kumli, ponieważ jedynie wygrana przedłuży szansę na utrzymanie w Elitserien. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem rywale - Elite Vetlanda to obecny lider tabeli. Jednakże nawet zwycięstwo we wtorkowym meczu może okazać się niewystarczające dla zespołu Andersa, jeśli jakiekolwiek punkty w ostatniej rundzie zasadniczej zdobędzie zespół Piraterny Motala, który udaje się na mecz do... Malilli.

Indianerna Kumla:
1. Vaclav Milik
2. Anders Thomsen
3. Piotr Protasiewicz
4. Bjarne Pedersen
5. Kenneth Bjerre
6. Victor Palovaara
7. Ludvig Lindgren 

VMS Elit Vetlanda:
1. Martin Vaculik
2. Jonas Davidsson
3. Jarosław Hampel
4. Tomas H. Jonasson
5. Bartosz Zmarzlik
6. Alexander Woentin
7. Oliver Berntzon

Początek spotkania: 19.00

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus