Nasi żużlowcy we wtorek startowali w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Pomimo zwycięstw swoich drużyn, sami liczyli pewnie na lepsze występy. Powracający pod nieobecność Mateusza Cierniaka do Lejonen Gislaved Klindt zdobył 3 pkt. w wygranym 50:40 meczu z Indianerną Kumla. Z kolei Hansen zdobył 4 pkt. i bonus dla Vastervik, które pokonało Dackarnę Malilla 49:41,
Indianerna Kumla - Lejoenen Gislaved 40:50
Kumla Indianerna - 40 pkt.
1. Szymon Woźniak - 3+1 (0,2,1*,-)
2. Krzysztof Buczkowski - 4 (2,2,0,0,0)
3. Max Fricke - 16 (3,3,3,1,3,3)
4. Bartłomiej Kowalski - 5 (1,1,1,0,2)
5. Jason Doyle - 8 (3,2,2,1,w)
6. Johannes Stark - 0 (d,0,0)
7. Jonatan Grahn - 4+1 (1,1*,2)
Lejonen Gislaved - 50 pkt.
1. Dominik Kubera - 11+1 (3,2,3,2*,1)
2. Nicolai Klindt - 3 (1,0,1,1)
3. Jarosław Hampel - 9 (0,1,3,2,3)
4. Bartosz Zmarzlik - 13 (2,3,3,3,2)
5. Oliver Berntzon - 8+1 (2,2,3,0,1*)
6. Daniel Henderson - 2+1 (2*,0,0)
7. Casper Henriksson - 4+1 (3,1*,0)
Bieg po biegu:
1. (62,9) Kubera, Buczkowski, Klindt, Woźniak - 2:4 - (2:4)
2. (63,7) Henriksson, Henderson, Grahn, Stark (d) - 1:5 - (3:9)
3. (62,7) Fricke, Zmarzlik, Kowalski, Hampel - 4:2 - (7:11)
4. (69,2) Doyle, Berntzon, Henriksson, Stark - 3:3 - (10:14)
5. (63,3) Zmarzlik, Buczkowski, Grahn, Henderson - 3:3 - (13:17)
6. (63,5) Fricke, Kubera, Kowalski, Klindt - 4:2 - (17:19)
7. (63,2) Zmarzlik, Woźniak, Hampel, Buczkowski - 2:4 - (19:23)
8. (64,8) Fricke, Berntzon, Kowalski, Henriksson - 4:2 - (23:25)
9. (64,4) Kubera, Doyle, Klindt, Stark - 2:4 - (25:29)
10. (65,6) Berntzon, Grahn, Woźniak, Henderson - 3:3 - (28:32)
11. (--,-) Hampel, Doyle, Klindt, Kowalski - 2:4 - (30:36)
12. (64,6) Zmarzlik, Kubera, Fricke, Buczkowski - 1:5 - (31:41)
13. (64,6) Fricke, Hampel, Doyle, Berntzon - 4:2 - (35:43)
14. (65,3) Hampel, Kowalski, Kubera, Doyle (w) - 2:4 - (37:47)
15. (65,1) Fricke, Zmarzlik, Berntzon, Buczkowski - 3:3 - (40:50)
Vastervik Speedway - Dackarna Malilla 49:41
Vastervik Speedway - 49 pkt.
9. Bartosz Smektała - 8+1 (0,2,3,2,1*)
10. Mads Hansen - 4+1 (2,2*,0,-)
11. Tai Woffinden - 7+1 (1,2,2*,2,0)
12. Jacob Thorssell - 5+1 (0,1*,3,1)
13. Mikkel Michelsen - 12+1 (3,3,3,1*,2)
14. Anton Karlsson - 3 (3,0,0)
15. Gleb Czugunow - 10+3 (2*,3,2*,1*,2)
Dackarna Malilla - 41 pkt.
1. Brady Kurtz - 2+1 (1,0,1*,-,0)
2. Maciej Janowski - 14 (3,3,2,w,3,3)
3. Rasmus Jensen - 12 (3,1,2,3,3)
4. Daniel Bewley - 6+1 (2*,0,3,0,0,1)
5. Andrzej Lebiediew - 3 (2,d,1,-)
6. Ludvig Lindgren - 1 (0,1,0)
7. Filip Hjelmland - 3+1 (1,1*,1)
Bieg po biegu:
1. (58,10) Janowski, Hansen, Kurtz, Smektała - 2:4 - (2:4)
2. (58,20) Karlsson, Czugunow, Hjelmland, Lindgren - 5:1 - (7:5)
3. (57,00) Jensen, Bewley, Woffinden, Thorssell - 1:5 - (8:10)
4. (57,30) Michelsen, Lebiediew, Hjelmland, Karlsson - 3:3 - (11:13)
5. (57,00) Czugunow, Hansen, Lindgren, Bewley - 5:1 - (16:14)
6. (56,80) Janowski, Woffinden, Thorssell, Kurtz - 3:3 - (19:17)
7. (57,30) Bewley, Smektała, Jensen, Hansen - 2:4 - (21:21)
8. (57,70) Thorssell, Woffinden, Hjelmland, Lebiediew (d) - 5:1 - (26:22)
9. (57,50) Michelsen, Janowski, Kurtz, Karlsson - 3:3 - (29:25)
10. (58,10) Smektała, Czugunow, Lebiediew, Lindgren - 5:1 - (34:26)
11. (57,20) Michelsen, Jensen, Thorssell, Janowski (w) - 4:2 - (38:28)
12. (57,70) Janowski, Woffinden, Czugunow, Bewley - 3:3 - (41:31)
13. (57,60) Jensen, Smektała, Michelsen, Bewley - 3:3 - (44:34)
14. (57,00) Jensen, Czugunow, Smektała, Kurtz - 3:3 - (47:37)
15. (57,60) Janowski, Michelsen, Bewley, Woffinden - 2:4 - (49:41)
Żródło: WPSportoweFakty
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Innpro ROW Rybnik | 4 | 6 | +38 |
2 | Cellfast Wilki Krosno | 3 | 4 | +22 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 4 | 3 | +37 |
4 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 3 | 3 | +31 |
5 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 3 | 2 | +1 |
6 | Texom Stal Rzeszów | 3 | 2 | 0 |
7 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 4 | 1 | -35 |
8 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 4 | 0 | -60 |