Świetny występ Kawczyńskiego w Drużynowym Pucharze Ekstraligi 250 cc

28.06.2022, 06:00

Antoni Kawczyński zaliczył świetny występ w zawodach II rundy Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250 cc. Nasz 14-letni wychowanek podczas turnieju w Ostrowie Wielkopolskim startował w ramach wypożyczenia do Motoru Lublin i zdobył 10 pkt. w czterech wyścigach. Na koncie zapisał trzy indywidualne zwycięstwa.

Przypomnijmy, że Antoni Kawczyński na tegoroczny cykl Pucharu Ekstraligi 250 cc (zawody indywidualne i drużynowe) został wypożyczony do Motoru Lublin. Czasowy transfer obowiązuje wyłącznie na te rozgrywki i ma zapewnić naszemu młodemu zawodnikowi jak najwięcej okazji do startów (w przyszłym roku przystąpi on do egzaminu na licencję 500 cc).

Antek w minionym sezonie wygrał klasyfikację generalną Pucharu Ekstraligi 250 cc (trzecie miejsce zajął Mateusz Łopuski). Nasi zawodnicy startowali w cyklu ze względu na zbyt małą liczbę zawodników z klubów PGE Ekstraligi, które mają pierwszeństwo w zgłoszeniach. W obecnym sezonie sytuacja jest odmienna i dla I-ligowców zabrakło miejsca.

W Ostrowie Wlkp. Kawczyński zaczął od trzeciego miejsca w pierwszym starcie, gdzie musiał uznać wyższość bezbłędnego tego dnia Marcela Juskowiaka z Unii Leszno oraz Kacpra Mani. W pozostałych wyścigach sięgał po zwycięstwa. Z rytmy nie wybił go nawet fakt, że na trzeci start czekał od 7. do 17. wyścigu.