Rasmus Jensen zdobył 8 pkt. i zajął 8. miejsce podczas III rundy finałowego cyklu Speedway European Championship w Łodzi. W klasyfikacji generalnej kapitan Zdunek Wybrzeża Gdańsk z dorobkiem 21 pkt. znajduje się tuż za czołową piątką. Ostatni turniej odbędzie się 23 września w Pardubicach.
Wyniki III rundy Speedway European Championship w Łodzi (za WPSportoweFakty.pl):
1. Janusz Kołodziej (Polska) - 12+2 (1,1,3,2,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Dominik Kubera (Polska) - 15 (2,3,3,3,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Leon Madsen (Dania) - 15 (3,3,2,3,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Patryk Dudek (Polska) - 9+3 (2,3,2,2,0,0) - 4. miejsce w finale
5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 11+0 (3,1,3,1,3)
6. Kacper Woryna (Polska) - 10+1 (3,3,1,1,2)
7. Bartosz Smektała (Polska) - 8 (0,2,3,3,0)
8. Rasmus Jensen (Dania) - 8 (1,0,2,2,3)
9. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 8 (2,2,0,3,1)
10. Oliver Berntzon (Szwecja) - 7 (1,2,1,2,1)
11. Mikkel Michelsen (Dania) - 6 (3,0,1,1,1)
12. Dimitri Berge (Francja) - 5 (0,2,0,0,3)
13. Piotr Pawlicki (Polska) - 5 (2,1,2,t,0)
14. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 2 (0,0,t,0,2)
15. David Bellego (Francja) - 2 (0,1,0,0,1)
16. Vaclav Milik (Czechy) - 2 (1,0,d,1,0)
17. Marcin Nowak (Polska) - 1 (1)
18. Jakub Krawczyk (Polska) - 0 (0)
Wyścigi z udziałem Rasmusa Jensena:
1. Madsen, Pawlicki, Jensen, Bellego
8. Dudek, Berge, Kołodziej, Jensen
12. Smektała, Jensen, Berntzon, Bewley
16. Kubera, Jensen, Lebiediew, Ellis
20. Jensen, Woryna, Michelsen, Milik
Klasyfikacja generalna SEC po trzech z czterech turniejów:
1. Janusz Kołodziej #333 Polska 41 pkt
2. Leon Madsen #30 Dania 40
3. Patryk Dudek #692 Polska 35
4. Mikkel Michelsen #155 Dania 31
5. Bartosz Smektała #115 Polska 26
6. Piotr Pawlicki #777 Polska 21
7. Rasmus Jensen #67 Dania 21
8. Dominik Kubera #415 Polska 21
9. Daniel Bewley #99 Wielka Brytania 20
10. Oliver Berntzon #93 Szwecja 20
11. Andrzej Lebiediew #129 Łotwa 18
12. Kacper Woryna #223 Polska 18
13. David Bellego #415 Francja 15
14. Dimitri Berge #96 Francja 15
15. Kai Huckenbeck #744 Niemcy 12
16. Vaclav Milik #225 Czechy 11
17. Adam Ellis #299 Wielka Brytania 7
18. Michael Haertel Niemcy 5
19. Marcin Nowak Polska 1
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Innpro ROW Rybnik | 3 | 6 | +27 |
2 | Cellfast Wilki Krosno | 3 | 4 | +22 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 3 | 3 | +18 |
4 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 3 | 3 | +31 |
5 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 3 | 2 | +1 |
6 | Texom Stal Rzeszów | 3 | 2 | 0 |
7 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 3 | 1 | -29 |
8 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 3 | 0 | -49 |