PZM nagrodzi Wybrzeże za szkolenie

06.02.2023, 11:55

Gdański Klub Żużlowy Wybrzeże otrzyma dofinansowanie z Funduszu Szkoleniowego Polskiego Związku Motorowego. To nagroda za spełnienie warunków Regulaminu Szkolenia w Sporcie Żużlowym. Do naszego klubu trafi 25,32 proc. środków uzyskanych z kar dla klubów występujących w tej samej klasie rozgrywkowej, które nie spełniły warunków Regulaminu. To jeszcze więcej niż przed rokiem, gdy dofinansowanie wyniosło 19,43 proc.

Zespół ds. Licencji Klubów Ekstraligi, DM I ligi i DM II ligi podjął decyzję o uprawnieniu Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże Gdańsk do otrzymania dofinansowania z Funduszu Szkoleniowego w wysokości odpowiadającej 25,32 proc. środków zgromadzonych w ramach danej klasy rozgrywkowej.

Zgodnie z Regulaminem Licencyjnym oraz Regulaminem Szkolenia w Sporcie Żużlowym w sezonie 2022, do dnia 31.10.2022 r., każdy klub zobowiązany był do wyszkolenia 2 zawodników w klasie motocykli żużlowych o pojemności 500 cc, 2 zawodników w klasie o pojemności 250 cc i 1 zawodnika w klasie o pojemności 85-125 cc przy czym każdy z nich powinien wystartować w przynajmniej 15 wyścigach.

W tym terminie dla Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże Gdańsk warunki te spełnili: 2 zawodnicy w kategorii 500 cc  (Mateusz ŁopuskiJakub Kowalski), 2 zawodnicy w kategorii 250 cc (Eryk KamińskiKacper Król) oraz 2 zawodnicy w kategorii 85-125 cc (Antoni JabłońskiSeweryn Kapiszka).

Klub wypełnił wymogi regulaminowe w zakresie szkolenia zawodników młodzieżowych. W celu obliczenia wysokości dofinansowania ze środków zgromadzonych na Funduszu Szkoleniowym, Zespół ds. Licencji Klubów Ekstraligi, DM I ligi i DM II ligi brał pod uwagę liczbę wyszkolonych zawodników, którzy wystartowali w przynajmniej 15 wyścigach, w stosunku do liczby zawodników wymaganaych przez Regulamin Licencyjny. Z tego tytułu GKŻ Wybrzeże otrzyma 25,32 proc. z kwoty zebranej w ramach kar dla klubów, które nie spełniły wymogów regulaminowych.

Przypomnijmy, że w 2019 roku nasz klub zapłacił 21 tys. zł kary w związku z brakiem jednego zawodnika w kategorii 500 cc, a jednocześnie otrzymał 20,2 proc (ok. 30 tys. zł). ze środków zebranych w ramach kar, za spełnienie wymogu szkoleniowego w kategoriach 250 cc i 85-125 cc.

Rok później rozliczenie wymogów było wstrzymane ze względu na pandemię COViD-19. Z kolei za rok 2021 Klub wypełnił wszystkie warunku szkoleniowe i otrzymał dofinansowanie z Funduszu Szkoleniowego w wysokości odpowiadającej 19,43 proc. środków zgromadzonych w ramach danej klasy rozgrywkowej. Było to najwyższe wsparcie w lidze, które ostatecznie wyniosło ok. 10 tys. zł. Dokładna wysokość tegorocznego dofinansowania będzie znana dopiero po zakończeniu procesu ewentualnych odwołań Klubów, które nie spełniły warunków regulaminowych.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

14.04.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
7 Texom Stal Rzeszów 0 0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus