Puchar Ekstraligi 250 cc: 10. miejsce Jakuba Staszewskiego

23.05.2019, 21:09

Młodzi zawodnicy startujący na motocyklach w klasie 250 cc mają okazję do startów w nowych zawodach - Pucharze Ekstraligi. Nasz jedyny przedstawiciel, Jakub Staszewski zajął 10. miejsce. Wygrał Fabian Ragus z Zielonej Góry.

Zawody w klasie 250 cc, to bezpośrednie zaplecze żużla. Startują tam przede wszystkim zawodnicy, którzy nie skończyli 15. roku życia, a mają już umiejętności i wzrost predystynujący do jazdy na dużym torze. W I rundzie nowego turnieju wystartowało ostatecznie 12 zawodników.

W turnieju wygrał Fabian Ragus reprezentujący ZKŻ SSA Zieloną Górę. Zdobył on jednak tyle samo punktów, co znany z zawodów miniżużlowych Paweł Trześniewski, a także Łotysz Francis Gusts i Wiktor Rafalski z Grudziądza.

Reprezentant Wybrzeża, Jakub Staszewski przywiózł 6 punktów, co dało mu 10. miejsce w 14-osobowej stawce. Co ciekawe w zawodach poza Polakami wystartowało trzech obcokrajowców. Poza wspomnianym wcześniej Gustsem, wystąpili też dwaj Estończycy - Markus Maximus Lill i Karl Johannes Lattik.