Przegląd prasy po meczu z Landshut Devils

20.06.2022, 16:09

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Trans MF Landshut Devils 48:42. Sprawdziliśmy, co o trzeciej wygranej gdańszczan w tym sezonie pisały media.

Gazeta Wyborcza: Niezwykle ważne zwycięstwo żużlowców Zdunek Wybrzeża. Wygrana za trzy punkty z "Diabłami" z Landshut.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na własnym torze Trans MF Landshut Devils 48:42, zdobywając tym samym nie tylko dwa punkty meczowe, ale także punkt bonusowy. Bardzo groźny wypadek zaliczył w tym spotkaniu zawodnik gospodarzy Wiktor Trofimow."

Dziennik Bałtycki: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Trans MF Landshut Devils 48:42. Szalone emocje w Gdańsku. Wybrzeże zdobyło bonus, ale być może straciło zawodnika.

"Trzecie domowe zwycięstwo z rzędu odniosło Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W niedzielne popołudnie gdańszczanie pokonali niemiecki Trans MF Landshut Devils 48:42, zgarniając przy tym również punkt bonusowy. Na wynik złożyła się kapitalna postawa piątki seniorów, bo jednak jazdę młodzieżowców trzeba przemilczeć. Kwestia bonusa rozstrzygnęła się w ostatnim wyścigu."

WP SportoweFakty: Gdańszczanie w końcu przestali być czerwoną latarnią. Walka o bonus okraszona kontuzją.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Trans MF Landshut Devils 48:42 i opuściło ostatnie miejsce w tabeli ligowej. Niestety w meczu groźny wypadek zaliczył Wiktor Trofimow."

Interia: Czarna niedziela. Okupili zwycięstwa kontuzjami.

"W ponad 30-stopniowym upale rywalizowali dziś zawodnicy czterech pierwszoligowych drużyn. W Gdańsku miejscowe Zdunek Wybrzeże pokonało Trans MF Landshut Devils 48:42, a w Bydgoszczy Abramczyk Polonia zwyciężyła z Cellfast Wilkami Krosno 46:44. Najważniejsze nie są jednak wiktorie obu drużyn, a bardzo groźnie wyglądające upadki zawodników zwycięskich drużyn – Wiktora Trofimowa i Adriana Miedzińskiego."

Przegląd Sportowy: Lahti uratował bonus. Dramatyczna końcowka w Gdańsku.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk przedłużyło swoje nadzieje na utrzymanie w eWinner 1.LŻ. Po dramatycznej końcówce wygrało ostatecznie z Trans MF Landshut Devils 48:42 i zgarnęło dodatkowy punkt za dwumecz, który może być kluczowy dla pozostania w lidze."

Po-bandzie.com.pl: Arcyważna wygrana gdańszczan! Wybrzeże opuszcza ostatnie miejsce w tabeli.

"Ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk odnotowała cenne zwycięstwo w rywalizacji z Trans MF Landshut Devils. Gdańszczanie triumfowali 48:42 i dopisali sobie aż trzy punkty do tabeli. Bohaterem miejscowych był Timo Lahti, który zgarnął 13 punktów z bonusem."

Trojmiasto.pl: Zdunek Wybrzeże Gdańsk stracił Wiktora Trofimowa. Żużlowiec w szpitalu.

"Wysoka jest cena zwycięstwa z bonusem Zdunek Wybrzeża Gdańsk nad Landshut Devils (48:42) i opuszczenia ostatniego miejsca w eWinner 1. Lidze. Wiktor Trofimow na skutek kontuzji nie będzie mógł pojechać w następnym meczu ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Wyścig z czasem czeka również Jakuba Jamroga."

Autor: Tomasz Galinski

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus