Prezentujemy kombinezony na sezon 2021! (video)

06.02.2021, 11:54

Klubowe barwy z dużą dominacją niebieskiego, tak w skrócie można podsumować wzór kombinezonów drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Po latach z przewagą białego i czarnego koloru, wracamy do mocnego akcentowania barw klubowych. Nowością jest wykorzystanie logotypów sponsorów w wersji monochromatycznej, co jest zabiegiem zarówno estetycznym, jak i symbolicznym. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się klubowym kombinezonom na sezon 2021.

Zmiana wzoru kombinezonu po zakończeniu sezonu, to w sporcie żużlowym norma. Czasem modyfikacji ulegają drobne elementy, czasem design poddany zostaje całkowitemu odświeżeniu. O tym drugim możemy mówić w przypadku kevlarów Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sezon 2021. Dominujące w ubiegłym roku biel i czerwień zostały odsunięte w cień, a na pierwszy plan wysunął się kolor niebieski. Tak dużej dominacji niebieskiego w kolorysytyce kombinezonów nie było jeszcze nigdy. W ostatnich latach wiodącymi kolorami były biel (lata 2013-2015, 2020) i czerń (2018-2019).

Zmiana kolorystyki to nie koniec nowości. Do dużej modyfikacji doszło na frontowej części kombineznów. W ubiegłym roku po sześciu latach z przodu kombinezonów zniknęły gdańskie krzyże, które zastąpił historyczny herb klubu. Modyfikacja związana była z jubileuszem 75-lecia powstania GKS Wybrzeże. Mimo zakończenia jubileuszowego roku krzyże nie wróciły na kombinezon. Zastąpił je umieszczony w centralnej części herb Gdańska.

Nowością jest też wykorzystanie monochromatycznych logotypów sponsorów klubu. Ma ono na celu ujednolicenie kevlaru, a także symbolizowanie integracji pomiędzy GKŻ Wybrzeże, a sponsorami, która z każdym szonem zachodzi w coraz większym stopniu. Tego typu rozwiązanie zapewnia również większą estetyczność kombinezonu, który nie przypomina swoistej "choinki naszpikowanej reklamami", a w sposób elegancki eksponuje sponsorów klubu.

Nowy kombinezon przypadł do gustu Krystianowi Pieszczkowi. Nowy kapitan Zdunek Wybrzeża wierzy, że przed naszym zespołem udany sezon. - Mam nadzieję, że kevlar będzie nam sprzyjał i będziemy zdobywać dużo punktów dla naszego klubu. Liczymy na udany rok, oby wszystko poszło zgodnie z planem. Czy zawodnicy przywiązują wagę do kevlarów? Myślę, że dla każdego jest to ważne. Ja osobiście zawsze zwracam uwagę - skomentował wychowanek naszego klubu, który jako pierwszy z zawodników założył kombinezon na sezon 2021.

- Jestem bardzo zadowolony, że nasza współpraca się rozwija. Uważam, że lokalne biznesy powinny się wspierać, a my od początku dobrze się dogadujemy i rozumiemy swoje potrzeby. Wszystko jest na dobrej drodze, co roku mamy nowe pomysły, które realizujemy. Oby rozwijała się dalej. Gdańscy działacze profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę. Znajdujemy się 70 kilometrów od Gdańska, to wygadna forma dla klubu - zawsze ewentualnie można podjechać, coś poprawić, bądź dograć w cztery oczy. To zdecydowanie wygodniejsze niż załatwianie czegoś na odległość - powiedział Łukasz Bojarski z firmy Golden Panther Race Wear, która wykonała kombinezony.

Pierwszy kombinezon na sezon 2021 już za chwilę trafi na licytację, z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Niny Słupskiej, bratanicy sędziego żużlowego Pawła Słupskiego. Dziewczynka choruje na SMA, a jej rodzina walczy o uzbieranie 9 milionów złotych na specjalistyczną terapię. Na jej koncie znajduje się już 1,8 miliona złotych, to jednak zaledwie niespełna 20 procent potrzebnej kwoty. O szczegółach dotyczących licytacji będziemy informowali już niebawem.

W przypadku wykorzystania wypowiedzi, prosimy o podanie źródła.

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

18.03.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus