Poznaliśmy szkielet składu na sezon 2022!

04.11.2021, 19:30

Viktor Kulakov oraz Jakub Jamróg już kilka tygodni temu potwierdzili, że w sezonie 2022 będą reprezentować Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dziś poznaliśmy kolejnych zawodników, którzy stworzą drużynę na nadchodzące rozgrywki. Poza ubiegłorocznymi liderami w zespole zostają Rasmus Jensen oraz Piotr Gryszpiński.

Szybko rozpoczęty proces kompletowania drużyny zdecydowanie uprościł zadanie działaczom Zdunek Wybrzeże Gdańsk w tegorocznym okresie transferowym - Kiedy inni musieli szukać liderów do swoich drużyn, my mogliśmy się skupić na tym, by ten zespół stworzyć tak, by stanowił całość. Podjęliśmy decyzje, które pewnie nie spodobają się wszystkim, ale dzisiaj nie ma to większego znaczenia. Sezon zweryfikuje, czy dokonaliśmy właściwego wyboru. Rok temu w listopadzie już nam niemalże gratulowano wygrania ligi, a rzeczywistość nie była aż tak kolorowa - mówi Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże, Tadeusz Zdunek.

Poza Jamrogiem i Kulakovem z ubiegłorocznego składu w drużynie pozostali tylko Rasmus Jensen i Piotr Gryszpiński. Dla obu będzie to trzeci sezon w nad morzem. Sporo do poprawy ma przede wszystkim Duńczyk, któremu na polskich torach brakuje błysku, który pokazuje choćby w Szwecji czy Danii. W Polsce ma niższą średnią biegową od tej, jaką uzyskał w szwedzkiej Bauhaus-Ligan, gdzie ściga się lepiej od wielu ekstraligowców, więc jego potencjał jest bardzo wysoki. Dla Gryszpińskiego to pierwszy sezon po zakończeniu wieku juniora. Wychowanek Polonii Piła będzie mógł występować w naszym zespole z numerem 8. 

Kibice z pewnością czekają na transfery - takimi również możemy się dziś pochwalić. Nowym seniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk będzie Adrian Gała, który wielokrotnie w przeszłości dawał się we znaki naszemu zespołowi. Teraz wychowanek Startu Gniezno, który ostatni sezon spędził w Abramczyk Polonii Bydgoszcz zapowiada, że będzie dawał z siebie wszystko jeżdżąc w czerwono-biało-niebieskich barwach. Gała powinien dążyć do powtórzenia wyników z ostatnich sezonów w swoim macierzystym klubie, gdy był czołowym polskim seniorem w lidze.

W tym sezonie stawiamy na bardziej wyrównany skład, a gwarantem tego ma być dobry zawodnik o statusie U-24. To Viktor Trofimov, który po sezonach spędzonych w Ekstralidze, w Motorze Lublin przeniósł się do Rybnika, gdzie reprezentował miejscowy ROW, gdzie uzyskał średnią biegową 1,500. Urodzony na Ukrainie żużlowiec legitymujący się polską licencją pokazał już niejednokrotnie, że jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników w swoim wieku.

Po zakończeniu wieku seniora przez Gryszpińskiego i powrocie do Stali Gorzów Alana Szczotki, czekały nas też zmiany na pozycji juniora. Pierwszym z zawodników, którzy będą ścigać się dla Wybrzeża jako młodzieżowcy jest Kamil Marciniec. Pochodzący z Tarnowa żużlowiec, przez ostatnie dwa lata jeździł w barwach eWinner Apatora Toruń. Teraz wraca do 1. ligi. 

Czekają nas jeszcze trzy transfery, trwają rozmowy z kolejnymi zawodnikami. Do zespołu powinni dołączyć jeszcze dwaj młodzieżowcy oraz ewentualnie zawodnicy o statusie U-24.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus