Peter Ljung i Roman Lachbaum stworzą Team Lotto!

10.09.2019, 13:53

Połączenie rutyny z młodością. Tak w skrócie można opisać skład drugiego duetu, który wystąpi w II Memoriale Henryka Żyto. Szwed Peter Ljung oraz Rosjanin Roman Lachbaum stworzą zespół sponsorowany przez Totalizator Sportowy.

Urodzony 30. października 1982 Peter Ljung to jeden z najbardziej doświadczonych szwedzkich zawodników startujących obecnie na światowych torach. W polskiej lidze Ljung startuje nieprzerwalnie od 2003 roku i przywdziewał już barwy aż jedenastu klubów. Jednakże zdecydowanie lepiej odnajduje się w Nice 1. Ligi Żużlowej, gdzie od wielu lat stanowi silny punkt swojego zespołu. Dość powiedzieć, że ostatnie sezony, które spędził na tym poziomie kończył odpowiednio na piątym (2014), jedenastym (2017), piątym (2018) i trzecim (2019) miejscu w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek. W minionych rozgrywkach reprezentował barwy Unii Tarnów. Było to już trzecie podejście Szweda to tego zespołu. Wcześniej w Tarnowie startował w latach 2007-2008 oraz 2017. Dobra forma Petera w sezonie 2019 została dostrzeżona przez władze szwedzkiego żużla w wyniku czego w duecie z Fredrikiem Lindgrenem w lipcu reprezentował Szwecję w finale Speedway of Nations na torze w Togliatii. Teraz w rywalizacji duetów lidera tarnowian zobaczymy w nadchodzącym II Memoriale Henryka Żyto, jednak partner Szweda będzie znacznie mniej doświadczony niż kolega z reprezentacji.

Roman Lachbaum, bo o nim mowa, to jedno z objawień tego sezonu. Rosjanin reprezentujący barwy MrGarden GKM Grudziądz na torach PGE Ekstraligi pojawił się tylko w jednym meczu ligowym i z miejsca zachwycił kibiców i ekspertów zdobywając cztery punkty w czterech biegach przeciwko Speed Car Motorowi Lublin. Na wysoką ocenę umiejętności Rosjanina wpływ mają jednakże również występy w jego macierzystej lidze, gdzie notuje średnią biegową 1,737 w barwach Mega Łady Togliatti i zawodach międzynarodowych. Co prawda Lachbaum nie obronił wywalczonego w 2018 roku tytułu Indywidualnego Mistrza Rosji Juniorów, jednak powetował sobie to niepowodzenie w finale Mistrzostw Europy Juniorów skąd przywiózł srebrny medal. Co ciekawe droga do tego krążka wiodła przez Gdańsk, gdzie Rosjanin zwyciężył w zawodach półfinałowych. Na stadionie im. Zbginiewa Podleckiego nie znalazł pogromcy w przerwanym przez deszcz turnieju. Czy gdański obiekt faktycznie aż tak pasuje Rosjaninowi dowiemy się już za niespełna dwa tygodnie.

II Memoriał Henryka Żyto odbędzie się w niedzielę 22. września o godzinie 14:30.

Ceny biletów:
Normalny - 15 złotych
Ulgowy (młodzież do 18. roku życia) - 10 złotych
Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny

Aktualne składy drużyn:

Team Lotto
Peter Ljung (Unia Tarnów)
Roman Lachbaum (MrGarden GKM Grudziądz)

Team Kolanko-Transport
Mikkel Bech (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Andreas Lyager (Euro Finannce Polonia Piła)

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

05.04.2020, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus