Okiem prezesa (41): To był dobry sezon

24.10.2017, 17:38

Mimo ostatnich doniesień, można być umiarkowanie zadowolonym po sezonie 2017. Tadeusz Zdunek uważa, że drużyna w przebiegu całego roku pokazała to, czego od niej oczekiwano.

Patrząc na chłodno i biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, ten sezon był dla nas dobry. Przed jego rozpoczęciem mówiliśmy, że naszym celem jest walka o awans, a mało kto w to wierzył. Szczególnie po porażce z Arge Speedway Wandą Kraków wieszczono, że powtórzy się ubiegły rok. My jednak byliśmy cały czas przekonani, że idzemy we właściwą stronę.
 
Zbudowaliśmy jednak mocną drużynę, której tak naprawdę zdarzyła się jedna czy dwie wpadki. Niewiele brakowało nam ostatecznie do awansu, przecież gdybyśmy zdobyli 3 punkty więcej w meczach z Grupą Azoty Unią Tarnów. Gdyby tak się stało nie musielibyśmy nawet jechać w barażach. Co więcej zarówno z Unią i z Get Well Toruń mieliśmy być rozniesieni przez rywali. Eksperci mówili, że przegramy w Toruniu do 30 punktów, albo i wyżej. Pojechaliśmy tam jednak z dużą wiarą w wygraną i do sukcesu zabrakło naprawdę niewiele. Niestety znacznie gorzej było w rewanżu, co zepsuło obraz całego sezonu. Generalnie całą sytuację baraży będziemy wspominać długo, z dużym niesmakiem. Gdyby nie ta otoczka, wszystko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.
 
Mimo sportowej porażki w barażu na pewno na długo zapamiętamy obraz pełnego stadionu. Takich tłumów nie widzieliśmy na naszym obiekcie od lat. Państwa obecność dodała nam sił do podjęcia próby awansu jeszcze raz, choć po zakończeniu spotkania mieliśmy wszystkiego dość. Teraz rozmawiamy już o sezonie 2018 i wiemy co musimy poprawić, by zrealizować cel. W tym sezonie pokazaliśmy, że spełniamy swoje obietnice i walczymy o cele, które sobie stawimy. Mówiliśmy, że będziemy walczyć do końca i tak też się stało.

 

 

Tadeusz Zdunek

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

02.07.2023, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Enea Falubaz Zielona Góra 6 12 +78
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 8 +14
3 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 5 6 +12
4 Trans MF Landshut Devils 7 6 -6
5 InvestHousePlus PSŻ Poznań 7 6 -17
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 6 -19
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 7 4 - 28
8 ROW Rybnik 7 4 - 34

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus