Mówimy poważnie o naszym celu - wypowiedzi po meczu w Tarnowie

05.04.2021, 18:59

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało w Tarnowie Unię 55:35. Nie ma co się dziwić, nasi zawodnicy są bardzo zadowoleni ze swojej postawy. Pomimo wysokiego zwycięstwa, każdy czuje że ma jeszcze rezerwy, które żużlowcy mogą nadrobić dzięki regularnym startom.

Eryk Jóźwiak (menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk): Przed meczem był pozytywny stres. Myślałem, że będzie większy, ale byłem dziwnie spokojny przed meczem. Fajnie, że udało nam się wygrać. Przed meczem taki wynik bralibyśmy w ciemno, ten wynik pokazuje że poważnie mówimy o celu - play-offie i finale ligi. Pierwszy krok został uczyniony, przed nami misja Rybnik. W tym spotkaniu chłopacy, którzy mieli ciągnąć wynik, ciągnęli go. Michał Gruchalski po pierwszym biegu miał problemy z ustawieniami, ale plan wykonany w 150 procentach.

Krystian Pieszczek (11 pkt.): Pierwsze koty za płoty. To dla nas pierwsze poważniejsze ściganie, a ten wynik mógł być zdecydowanie lepszy. Popełniłem trochę błędów na trasie, koledzy odholowali mnie pod bandę, co nie powinno mieć miejsca. Musimy jeszcze potrenować i popracować nad sprzętem. W Gdańsku powinno być lepiej spod taśmy. Tarnowianie byli dobrze przygotowani do meczu, stawiali opór i było się z kim ścigać. Nasza cała drużyna pojechała równo, zdobyliśmy podobne liczby punktów i stabilność oraz to, by każdy dokładał punkty są najważniejsze. Dla mnie rola kapitana jest nowa, muszę podpowiadać kolegom i uwagi wpłynęły dobrze na wynik zespołu. Jesteśmy drużyną i każdy powinien sobie pomagać. Mamy fajny skład, jesteśmy zgraną drużyną i to ROW powinien się nas obawiać, nie odwrotnie. Za nami pierwsze ścigania - jedni jeździli mniej, inni więcej. Zima była długa, a rozgrywki jeszcze sporo się wyrównają.

Wiktor Kułakow (13+1 pkt.): Cała drużyna pojechała równo, włącznie z juniorami, za co wszystkim dziękuję. Wynik mówi że było łatwo, ale realnie tak nie było. Dużo szukaliśmy na trasie, a ja sam robiłem błędy. Muszę też popracować nad startami, ale będzie coraz lepiej. Mam dobry team, mam nadzieję, że dojdę do ładu. Dziękuję moim sponsorom, bez których by mnie tu nie było i całemu sztabowi z Gdańska - robicie dobrą robotę. Ja jechałem drugi raz w tym roku spod taśmy i zdziwiłem się, że nawierzchnia w Tarnowie się zmieniła. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Jedziemy do domu i musimy potrenować, bo sam czuję że nie jest jeszcze tak, jak bym chciał. Fajnie, że odbył się mecz, oby tak dalej.

Jakub Jamróg (11+2 pkt.): Ja jestem świetnie przygotowany i czuję się bardzo dobrze. Cieszę się z postawy drużyny i ze zwycięstwa, choć ja sam nie miałem totalnie startów, do tego upadek poturbował mój kciuk i walczyłem z bólem. Starty są do poprawy, ale prędkość jest w porządku. Po pierwszym biegu nie podchodziłem do Iversena, on sam sobie zrobił krzywdę. Ja też pojechałem zdecydowanie i ostro, ale nie za mocno. To nie jest wyścig kolarski, gdzie kultura wymaga puszczania szybszego zawodnika. On mnie chwycił jak byłem pół koła przed nim. Sam się ukarał, ja o tym nie myślę, na szczęście nic mi się nie stało.

Alan Szczotka (5+1 pkt.): Jestem mega zadowolony z tego wyniku. Udało mi się pojechać dwa biegi na naprawdę dobrym poziomie, w trzecim popełniłem błędy w ustawieniach, do tego jechałem z najlepszymi w zawodach, ale cały czas się uczę i wiem, że muszę je wyeliminować. Jestem szczególnie zadowolony z czwartego biegu. Michał Gruchalski zrobił dobrą robotę, atakował nas Woentin, ale postawiliśmy na swoje i wygraliśmy 5:1. Przed nami mecz z ROW-em Rybnik. Czy będzie ciężej? Wygraliśmy na wyjeździe, co podnosi na duchu podwójnie. W Gdańsku znaleźliśmy ustawienia, ale z treningu na trening będziemy się uczyć toru.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

11.04.2021, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 1 2 +36
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 2 +20
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Aforti Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
7 Unia Tarnów 1 0 -20
8 Cellfast Wilki Krosno 1 0 -36

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus