Młodzież wyjechała na gdański tor

28.03.2024, 17:44

W czwartek 28 marca młodzieżowcy Energi Wybrzeża jako pierwsi w tym roku trenowali na gdańskim torze. Testową sesję udało się odbyć przy okazji spotkania z przedstawicielami PZM i Ekstraligi dotyczącego weryfikacji obiektu. Kolejne zajęcia planowane są na 2 i 4 kwietnia, a pomiędzy nimi czeka nas sparing w Lesznie.

- Ze względu na pogodę przyszło nam trochę czekać na ten wyjazd w stosunku do pierwotnych planów. W Gnieźnie też się za wiele nie najeździłem, więc przebierałem nogami, podobnie jak reszta chłopaków. Fajnie, że wreszcie się udało. Nawierzchnia sprawuje się dobrze. Na pierwszy rzut oka, nie czuję różnicy w stosunku do tego, co było przed instalacją odwodnienia liniowego i nowego krawężnika - mówi Eryk Kamiński.

Oprócz "Dzika" indywidualne jazdy odbyli Miłosz Wysocki i Bartosz Tyburski.

- Cieszę się, bo w przeciwieństwie do seniorów, nasza młodzież nie miała okazji do jazdy. Po ciężkich bojach doprowadziliśmy w czwartek ten tor do ładu i mam nadzieję, że pogoda będzie już tylko łaskawa. Chcielibyśmy skoncentrować się na przygotowaniach, a nie na śledzeniu prognozy pogody - wyjaśnia Eryk Jóźwiak, menedżer Energi Wybrzeża.

Nasi żużlowcy we wtorek 2 kwietnia i czwartek 4 kwietnia o godz. 13 planują treningi w Gdańsku. Zajęcia będą otwarte dla kibiców. Na środę 3 kwietnia zaplanowany jest wyjazdowy sparing z Unią Leszno, godzina pozostaje do ustalenia.

fot. Tomasz Rosochacki / Wybrzeże Gdańsk S.A.

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.


Autor: Redakcja

Następny mecz:

21.04.2024, 14:00 / Ostrów Wlkp.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Texom Stal Rzeszów 1 2 +18
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 2 +13
3 Innpro ROW Rybnik 1 2 +6
4 Cellfast Wilki Krosno 1 2 +4
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 -4
6 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 1 0 -6
7 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 1 0 -13
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 -18

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus