Mikkel Bech i Jonas Seifert -Salk powołani do reprezentacji Danii

03.12.2018, 12:00

Hans Nielsen powołał żużlowe kadry Danii seniorów i juniorów na sezon 2019. W gronie szesnastu wyróżnionych zawodników znalazło się dwóch reprezentantów Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Mikkel Bech oraz Jonas Seifert-Salk. Kapitan naszej drużyny został członkiem kadry seniorów, natomiast Jonas juniorów.

Przed sezonem 2019 doszło do sporych zmian w składzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ze względu na transfery do klubów PGE Ekstraligi Mikkela Michelsena oraz Andersa Thomsena rozpadowi uległa uwielbiana przez kibiców tzw. "Duńska Mafia". Nie oznacza to jednak, że drużyna z Gdańska straciła duński charakter. W kadrze znajduje się obecnie bowiem aż trzech zawodników z kraju Hamleta: Mikkel Bech, Jonas Seifert-Salko oraz Thomas Jørgensen (kontrakt warszawski). Dwaj pierwsi zostali docenieni w weekend przez selekcjonera reprezentacji Danii Hansa Nielsena, który wytypował skład drużyn narodowych seniorów i juniorów na nadchodzący sezon.

Powołania do kadry uzyskali również ulubieńcy gdańskich kibiców z minionego sezonu Mikkel Michelsen oraz Anders Thomsen. Wydarzeniem jest powrót do drużyny Nickiego Pedersena oraz Leona Madsena. Tym samym Duńczycy ponownie będą jednym z głównych faworytów w rywalizacji Speedway Of Nations, której finał odbędzie się w Togliatti.

Naszym zawodnikom oraz Mikkelowi i Andersowi życzymy powodzenia w reprezentowaniu swojego kraju.

Reprezentacja Danii 2019
Seniorzy:

Niels Kristian Iversen
Nicki Pedersen
Leon Madsen
Peter Kildemand
Michael Jepsen Jensen
Mikkel Bech
Mikkel Michelsen
Anders Thomsen

Juniorzy:
Frederik Jakobsen
Patrick Hansen
Jonas Seifert-Salk
Kasper Andersen
Mads Hansen
Jason Joergensen
Christian Thaysen
Tim Soerensen

Autor: M.

Następny mecz:

23.03.2019, 14:30 / Piła

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus