Krystian Pieszczek 10. w finale IMP

07.09.2020, 18:45

Krystian Pieszczek wywalczył 6 punktów w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, rozegranych na torze w Lesznie. Nasz zawodnik zakończył rywalizację na 10. pozycji. Mistrzem Polski został Miaciej Janowski, który wygrał z kompletem punktów. Pozostałe miejsca na podium zajęli Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak.

Krystian Pieszczek był jednym z dwóch reprezentantów  eWinner 1. Ligi w finale Indywidaulnych Mistrzostw Polski. Wychowanek Zdunek Wybrzeża Gdańsk, na torze w Lesznie wywalczył 6 puntów i zakończył rywalizację na miejscu.

Nasz zawodnik jeździł w przysłowiową kratkę. W swoim pierwszym starcie wywalczył dwa punkty. W pokonanym polu zostawił Patryka Dudka i Dominika Kuberę. Pieszczek na swoim koncie, zapisał jedno indywidualne zwycięstwo, pokonując miedzy innymi Bartosza Zmarzlika. Krystian Pieszczek dwa swoje wyścigi, kończył na końcu stawki, na zakończenie rywalizacji miał trochę szczęścia, ponieważ defekt na prowadzeniu zaliczył Przemysław Pawlicki, dzięki temu nasz zawodnik zapisał punkt przy swoim nazwisku.

Drugim zawodnikiem, startującym na co dzień na zapleczu PGE Ekstraligi, który walczył o tytuł mistrza kraju był Norbert Kościuch. W całych zawodach lepszy okazał się nasz zawodnik. Popularny "Norbi" wywalczył trzy punkty i zakończył rywalizację na 15. miejscu. Do bezpośredniej rywalizacji obu żużlowców doszło w 18 wyścigu, lepszy okazał się żużlowiec Orła Łódź, ale to Pieszczek był skutecznieszy w całych zawodach.