Karty historii (16) Adam Fajfer, Robert Kościecha

07.04.2020, 18:00

Wybrzeże Gdańsk w 2020 roku obchodzi 75-lecie klubu. Z tej okazji prowadzimy cykl Karty Historii. Zaprezentujemy 52 żużlowców, którzy na przestrzeni lat szczególnie wyróżnili się jeżdżąc dla naszego klubu. Kolejnymi wyróżnionymi są Adam Fajfer ( Dziewiątka Karo ) oraz Robert Kościecha ( Dziewiątka Trefl ).

Pierwszym zawodnikiem, którego chcemy wam przedstawić jest Adam Fajfer. Urodzony w Trzemesznie w 1973 roku członek klanu Fajferów swoje pierwsze kroki na motocyklu żużlowym stawiał w Gnieźnie. Barwy tego klubu bronił nieprzerwanie przez dziewięć lat, w końcu przyszedł czas na nowe wyzwanie. Drugim przystankiem w jego karierze był właśnie Gdańsk. W tym czasie udało mu się uzyskać status osiemnastego najlepszego zawodnika klubu w historii z 652 punktami na koncie.

Swój najlepszy sezon w gdańskich barwach odjechał w sezonie 2001, kiedy to w lidze wylegitymował się średnią na poziomie 2,042 punktów na bieg. Po odejściu z Gdańska reprezentował jeszcze drużyny z Ostrowa i Grudziądza. Adam dał się zapamiętać jako zawsze uśmiechnięty i życzliwy, nigdy nie odmawiający pomocy. Jego największymi osiągnięciami w karierze są złoty medal DPP oraz brązowy krążek DMP, oba zdobyte w 1999 roku. Żywimy ogromną nadzieje, że po zakończeniu pandemii odwiedzi ponownie gdański owal!

 

---

 

Drugim naszym bohaterem jest dobrze znany i lubiany w całym środkowisku żużlowym Robert Kościecha. Popularny "Kostek" jest synem byłego żużlowca Apatora Toruń- Romana, to dzięki niemu wsiadł pierwszy raz na motocykl żużlowy. Urodzony w Grudziądzu zawodnik przez pierwsze lata swojej kariery bronił barw drużyny z Torunia. Niestety, po mistrzowskim sezonie 2001 nie udało się uzyskać ugody na linii zawodnik- zarząd. Kościecha przeniósł się do będącej w sportowym kryzysie Polonii Piła, a po niespełna sezonie występował już w barwach Wybrzeża.

Pierwszy sezon nie należał do wyjątkowo udanych, jednak dwa kolejne to istna dominacja "Kostka" na ligowych torach. W sezonach 2004 i 2005 mógł pochwalić się średnią powyżej dwóch punktów! Po odejściu z Wybrzeża przywdziewał jeszcze barwy klubów z rodzimego Torunia by zakończyć karierę w Bydgoszczy. Wszystkich trofeów tego sympatycznego zawodnika ciężko zliczyć, do najważniejszych jednak należą liczne złote medale DMP, czy złota w DPP czy MPPK. Popularnemu "Kostkowi" życzymy wszystkiego najlepszego i w wolnym czasie zapraszamy na przechadzkę wzdłuż Motławy!

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus