Karty historii (1): Artur Mroczka, Kamil Brzozowski

23.03.2020, 17:14

Wybrzeże Gdańsk w 2020 roku obchodzi 75-lecie klubu. Z tej okazji rozpoczynamy cykl Asy Wybrzeża. Zaprezentujemy 52 żużlowców, którzy na przestrzeni lat szczególnie wyróżnili się jeżdżąc dla naszego klubu. Pierwszymi wyróżnionymi są Artur Mroczka (Dwójka Kier) i Kamil Brzozowski (Dwójka Pik).

Artur Mroczka jest wychowankiem klubu z Grudziądza i ze względu na stosunki kibiców z obu miast oraz sam charakter zawodnika, jego transfer do Wybrzeża odbił się szerokim echem w żużlowym środowisku z obu miast. Nad morze przychodził po roku spędzonym w Stali Gorzów, który okazał się dla niego bardzo trudny. Pokazał jednak, że jest równie skutecznym, jak i efektownym zawodnikiem.

Szczególnie w pamięci kibiców pozostały mecze z jego macierzystym zespołem z Grudziądza, gdzie pokazał że wyżej nad sentymenty ceni swoją postawę na torze. Był jednym z autorów awansu naszej drużyny w 2013 roku, w kolejnym sezonie pomimo olbrzymich problemów finansowo-organizacyjnych do końca został z zespołem, dając z siebie wszystko. Obecnie reprezentuje zespół z Tarnowa, będzie to dla niego już piąty sezon w barwach Unii.

--

Kamil Brzozowski jest przykładem tego, że dzieki uporowi można utrzymać się na solidnym poziomie w żużlu przez lata. Jako junior nie osiągał oszałamiających wyników, wielu jego rówieśników osiągnęło więcej. On jednak potrafił notować progres z sezonu na sezon. Do naszego klubu po raz pierwszy trafił w 2011 roku.

Wówczas był zawodnikiem walczącym o skład, ostatecznie zakończył sezon ze średnią 1,435. Nad morze wrócił trzy sezony później. Był jednym z autorów awansu do Nice 1.LŻ. Pozostał w składzie w 2016 roku, jednak pojechał tylko w nieco ponad połowie spotkań. Nie postawiono na niego też w Ostrovii, której też pomógł w awansie. Teraz doświadczony zawodnik będzie miał okazję do odjechania meczu w Gdańsku, w barwach klubu z Bydgoszczy.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus