Karol Żupiński v-ce Mistrzem Czech w klasie 250cc!

31.07.2017, 15:16

Karol Żupiński nie próżnuje. Wychowanek Młodzieżowej Szkoły Żużlowej, sponsorowanej przez Grupę LOTOS S.A., który 10 czerwca zdał egzamin na certyfikat żużlowy wystartował w finale Mistrzostw Czech w klasie 250cc i zdobył srebrny medal!

W finałowych zawodach, które odbyły się w Koprivnicy udział wzięlo dziesięciu zawodników w tym trzech reprezentantów Polski. Poza Karolem w Czechach wystąpili Filip Nizgorski oraz Mateusz Adamczewski z SSSM Stal Toruń. Lepiej spisał się gdańszczanin, który uległ jedynie późniejszemu triumfatorowi Janowi Kvechowi. Co ciekawe obaj zawodnicy spotykali się na torze trzykrotnie. W rundzie zasadniczej obaj zawodnicy zwyciężyli po jednym razie, natomiast w finale lepszy okazał się Kvech. Pozostali uczestnicy turnieju nie byli w stanie podjąć rywalizacji z najlepszą dwójką.

Ostatecznie to Kvech został Mistrzem Czech w klasie 250cc, natomiast Karol zdobył srebrny medal. Na najniższym stopniu stanął kolejny czeski zawodnik Petr Chlupac.