Kacper Gomólski: Muszę walczyć, wygrywać starty i się bronić

05.09.2017, 19:48

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wjechało do finału Nice 1.LŻ, w którym zmierzymy się z Grupą Azoty Unią Tarnów. Kacper Gomólski ma świadomość, że nie wszystko w jego sprzęcie gra tak, jak powinno.

Kacper Gomólski w półfinale przywiózł 10 punktów. - Zdobyłem dziesięć punktów wygrywając trzy biegi. Dwa wyścigi totalnie mi nie wyszły, ale z kolei trzy wygrałem. Styl nie był może najlepszy, ale to niestotne. Najważniejsze były biegowe zwycięstwa. Nie wiedziałem czego się spodziewać po torze, z którego zgarnięto wiele nawierzchni, ale nie było źle - powiedział żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
 
Do punktów nie można było mieć zastrzeżeń, gorzej wyglądał styl jazdy żużlowca, który mimo znakomitych startów, męczył się na torze. - Ja muszę walczyć, wygrywać starty i się bronić. Jak przywożę trójki, to styl nie jest najważniejszy. Cały czas jednak czegoś mi brakuje i nawet pomimo wygranych startów, rywale raz mnie minęli - zauważył Kacper Gomólski.
 
Sporo do zespołu wniósł Mikkel Bech. - Ja wiem jak on jeździ, bo jesteśmy mniej więcej w jednym wieku i wiele razy ze sobą rywalizowaliśmy. Miał trudniejszy okres, myślałem że jak zdobędzie koło dyszki, to będzie dobrze. Gdy szliśmy do kibiców mówiłem mu, że w niedzielę było nieźle, ale w finale ma zdobyć jeden punkt więcej - zaśmiał się Gomólski.
 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
3 Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 5 5 -19
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus