Inauguracja DMPJ 4 maja

25.04.2024, 16:21

4 maja nasi żużlowcy rozpoczną Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów W rozgrywkach tych nasza drużyna wystartuje pod szyldem Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W grupie A rywalizować będzie z zespołami z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów są rozgrywane systemem czterostopniowym: eliminacje, część ćwierćfinałowa, półfinałowa i finałowa. 

Wszystkie zawody rozgrywek będą rozegrane w formie czwórmeczów (pauza w terminarzu dla zespołów w grupach 5-zespołowych).

Eliminacje rozegrane zostaną w 4 lub 5 rundach, w 5 grupach 4 lub 5-drużynowych. Część ćwierćfinałowa rozegrana zostanie w 4 rundach, w 4 grupach 4-drużynowych. Część półfinałowa rozegrana zostanie w 4 rundach, w 2 grupach 4-drużynowych. Finał rozgrywany jest w formie czterech turniejów, z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 1-2 w swoich grupach półfinałowych.

RUNDA ELIMINACYJNA. Grupa A: ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK, Maszewski GKM Grudziądz, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, KS Toruń

Terminarz rundy eliminacyjnej Grupy A
4 maja Bydgoszcz
12 maja Grudziądz
22 maja Gdańsk
23 maja Toruń

W zawodach rund eliminacyjnych, ćwierćfinałowych, półfinałowych i finałowych drużyny otrzymują następującą liczbę punktów meczowych:
I miejsce - 4 pkt
II miejsce - 3 pkt
III miejsce - 2 pkt
IV miejsce - 1 pkt.

Oprócz punktów meczowych, drużyny zdobywają punkty biegowe, które są sumami punktów, zdobytych przez zawodników danej drużyny. Jeżeli dwie lub więcej drużyn ukończą zawody eliminacyjne z taką samą sumą punktów biegowych, klasyfikuje się je na tych samych miejscach, np. I - II, II - III - IV, itd. Wówczas dzieli się równo pomiędzy drużynami sumę punktów meczowych za zajęte miejsca. O kolejności drużyn w grupach eliminacyjnych decyduje suma punktów meczowych z zawodów eliminacyjnych. W przypadku równej sumy punktów meczowych, o kolejności decyduje suma punktów biegowych.


SPRAWDŹ KOMPLETNY REGULAMIN DMPJfot. Kreatiwo Studio / zdjęcie do swobodnego wykorzystania za podaniem źródła

Autor: Redakcja

Następny mecz:

23.06.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus