Gdańszczanie jeździli w Pile

13.08.2017, 20:05

Zwycięstwem reprezentanta gospodarzy, Norberta Kościucha zakończył się Puchar 1.LŻ. W zawodach wystąpiło trzech zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Najbliżej podium był Kacper Gomólski, który zajął 4. miejsce.

Do Piły nie dojechał Hans Andersen, podczas trwania zawodów wycofali się też Peter Ljung, Anders Thomsen, Maksim Bogdanow oraz Kacper Grzegorczyk. Nasz zawodnik wycofał się przed trzecią serią startów. Wobec tego wiele wyścigów rozgrywano w niepełnej obsadzie.
Po rundzie zasadniczej, do barażu o finał awansowali dwaj zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W decydującym wyścigu na drugiej lokacie dojechał Kacper Gomólski, który zapewnił sobie wejście do wielkiego finału. Tuż za nim uplasował się Troy Batchelor. Niestety Gomólski nie wyszedł najlepiej ze startu w ostatnim wyścigu i zajął miejsce tuż za podium.

Wyniki:
1. Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła) - 13+3 (3,3,1,3,3)
2. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 13+2 (2,3,3,2,3) 
3. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) - 11+3+1 (3,2,2,3,1) 
4. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 11+2+0 (w,2,2,3,3) 
5. Troy Batchelor (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 11+1 (2,2,3,2,2)

6. Mikkel Michelsen (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 10+0 (1,1,3,3,2)
7. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 10 (3,2,1,3,1)
8. Adrian Cyfer (Euro Finannce Polonia Piła) - 8 (3,3,0,2,0)
9. Michał Szczepaniak (Euro Finannce Polonia Piła) - 7 (2,0,1,1,3)
10. Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 7 (1,3,d,1,2)
11. Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils) - 5 (0,d,1,2,2)
12. Wadim Tarasienko (Euro Finannce Polonia Piła) - 5 (0,1,2,1,1)
13. Paweł Staniszewski (Euro Finannce Polonia Piła) - 3 (1,d,2,0,0)
14. Anders Thomsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 2 (2,1,ns,ns,ns)
15. Maksim Bogdanow (Lokomotiv Daugavpils) - 0 (1,1,w,ns,ns)
16. Kacper Grzegorczyk (Euro Finannce Polonia Piła) - 0 (0,0)
17. Peter Ljung (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 0 (w,-,-,-,-)
 
Bieg po biegu: 
1. Kościuch, Batchelor, Bjerre, Lahti
2. Ma.Szczepaniak, Thomsen, Michelsen, Tarasienko
3. Cyfer, Mroczka, Bogdanow, Ljung (w/2 min.)
4. Czaja, Mi.Szczepaniak, Staniszewski, Gomólski (w/2 min.)
5. Kościuch, Ma.Szczepaniak, Bogdanow, Staniszewski (d4)
6. Bjerre, Gomólski, Tarasienko, Grzegorczyk
7. Cyfer, Czaja, Thomsen, Lahti (d4)
8. Mroczka, Batchelor, Michelsen, Mi.Szczepaniak
9. Kościuch, Tarasienko, Mi.Szczepaniak, Cyfer
10. Mroczka, Ma.Szczepaniak, Czaja, Bjerre (d4)
11. Michelsen, Gomólski, Lahti, Grzegorczyk, Bogdanow (w/2 min.)
12. Batchelor,, Staniszewski
13. Gomólski,  Mroczka, Kościuch
14. Michelsen, Cyfer, Bjerre, Staniszewski
15. Ma.Szczepaniak, Lahti, Mi.Szczepaniak
16. Czaja, Batchelor,, Tarasienko
17. Kościuch, Michelsen, Czaja
18. Mi.Szczepaniak, Bjerre
19. Mroczka, Lahti, Tarasienko, Staniszewski
20. Gomólski, Batchelor,, Ma.Szczepaniak, Cyfer
Baraż. Ma.Szczepaniak, Gomólski, Batchelor,, Michelsen
Finał. Kościuch, Mroczka, Ma.Szczepaniak, Gomólski

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus