Równa walka przez pół meczu to za mało na lidera. Pierwsza wyjazdowa porażka Zdunek Wybrzeża

08.08.2020, 12:26

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, tylko w pierwszej fazie zawodów potrafili być równorzędnym rywalem dla eWinner Apatora Toruń. Gospodarze potwierdzili, że są w tym roku głównym faworytem rozgrywek i wygrali 55:35 . Wśród miejscowych równo punktowali wszyscy seniorzy. W naszym zespole najskutecznijeszy był Jacob Thorssell - 11 punktów w sześciu startach.

- Po dwóch meczach przerwy do podstawowego składu wraca Jacob Thorssell, który zajmie miejsce Mikkela Becha. Drugim juniorem w naszym zespole, będzie Alan Szczotka. Skład uzupełni Robert Chmiel.

- Rezerwowym w zespole gospodarzy będzie Aleks Rydlewski.

- Próba toru za nami, naszą drużynę reprezentowali Krystian Pieszczek i Karol Żupiński.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Krystian Pieszczek 2+1 (0,1*,0,1)
2. Rasmus Jensen 7+2 (2,2,1,1*,1*)
3. Jacob Thorssell 11 (1,2,2,2,2,2)
4. Kacper Gomólski 3+2 (2*,0,1*,w,-)
5. Peter Kildemand 1 (0,1,0,-,-)
6. Karol Żupiński 10 (3,3,1,2,0,1)
7. Alan Szczotka 1 (1,0,-)
8. Robert Chmiel -ns

eWinner Apator Toruń:

9. Jack Holder 13+2 (2*,2*,3,3,3)
10. Wiktor Kułakow 9+1 (1,3,2*,3,w)
11. Adrian Miedziński 13 (3,1,3,3,3)
12. Tobiasz Musielak 10+2 (3,3,2*,2*,0)
13. Chris Holder 8 (1,3,3,1)
14. Igor Kopeć - Sobczyński 2 (2,0,0)
15. Kamil Marciniec 0 (w,0,0)
16. Aleks Rydlewski - ns

Bieg po biegu:

1. Miedziński, J.Holder, Thorssell, Pieszczek 5:1
Para gospodarzy wygrała start i uciekła daleko do przodu, bieg bez większych emocji. Mocne otwarcie miejscowych.


2. Pieszczek, Kopeć-Sobczyński, Szczotka, Marciniec (w) 2:4 (7:5)
Wyścig przerwany, na torze po kontakcie z Marcincem leży Szczotka. Zawodnik Apatora wykluczony z powtórki. Sytuacja miała miejsce na pierwszym okrążeniu, na prowadzeniu jechał Kopeć - Sobczyński. Szczotka wstał z toru o własnych siłach. W powtórce Kopeć-Sobczyński znów chciał założyć się na rywali na wyjściu z pierwszego łuku, ale tym razem startujący z pierwszego pola Żupiński wypchnął go pod płot. Młodzieżowiec Apatora stracił rytm jazdy i spadł na ostatnią pozycję, na trzecim okrążeniu udało mu się wyprzedzić Szczotkę. Żupiński wygrywa z dużą przewagą. Przerwa na roszenie toru.


3. Musielak, Jensen, Ch.Holder, Kildemand 4:2 (11:7)
Rasmus Jensen stoczył ciekawą walkę z parą gospodarzy. Miejscowi ze startu wyszli na podwójne prowadzenie, ale Jensen zbudował dużą prędkość pod płotem i na początku drugiego okrązenia przyciął na wejściu w drugi łuk i minął Holdera, później próbował zrobić to samo z Musielakiem, ale ten nie popełnił błędu. Kildemand nie liczył się w walce o punkty.


4. Żupiński, Gomólski, Kułakow, Kopeć-Sobczyński 1:5 (12:12)
Znakomity start Żupińskiego, który wywiózł pod płot Kułakowa, dzięki czemu przy krawężniku na drugie miejsce wyszedł Gomólski, który przez cztery okrązenia znakomicie bronił się przed wściekłymi atakami Kułakowa. Przerwa na kosmetykę toru. Bardzo ciekawa pierwsza seria startów.


5. Musielak, Thorssell, Miedziński, Gomólski 4:2 (16:14)
Thorssell najlepiej wystartował i wyszedł na prowadzenie, od początku wyścigu naciskał go Musielak, który dopiął swego na trzecim okrązeniu. Na mecie bliski minięcia naszego zawodnika był jeszcze Miedziński. Gomólski tym razem został na starcie i po biegu dostał ostrzeżenie za utrunianie procedury startowej.


6. Ch.Holder, Jensen, Pieszczek, Marciniec 3:3 (19:17)
Chris Holder wygrał start, ale przez cały wyścig w kontakcie jechał z nim Jensen. Pierwszy remis w dzisiejszych zawodach.


7. Kułakow, J.Holder, Kildemand, Szczotka 5:1 (24:18)
Bardzo dobry start pary Apatora i wygrana z dużą przewagą. Jack Holder na pierwszym łuku odprowadził Kildemanda pod płot i dołączył do Kułakowa. Przerwa na kosmetykę toru.


8. Ch.Holder, Thorssell, Gomólski, Kopeć-Sobczyński 3:3 (27:21)
Chris Holder znów wygrał start, przez chwilę za jego plecami jechał Kopeć-Sobczyński, ale nasza para minęła go w tej samej chwili. Thorssell był szybki, ale nie zdołał minąć Australijczyka.


9. J.Holder, Kułakow, Jensen, Pieszczek 5:1 (32:22)
Pieszczek wyszedł na prowadzenie na wyjściu z pierwszego łuku, niestety na wejściu w kolejny wiraż, nasz wychowanek popełnił błąd i dał minąc się obu rywalom. W dalszej fazie wyścigu na trzecie miejsce wyszedł Jensen. Pieszczek dojechał do mety na defektującym motocyklu.


10. Miedziński, Musielak, Żupiński, Kildemand 5:1 (37:23)
Zawodnicy z Torunia złapali wiatr w żagle, kolejny raz wygrali start i wygrali z dużą przewagą. Przerwa na kosmetykę toru.


11. J. Holder, Musielak, Pieszczek, Gomólski (w) 5:1 (42:24)
Wyścig przerwany, Tobiasz Musielak próbował ukraść start i zahaczyl daszkiem o taśmę. Ostrzeżenie dla zawodnika eWinner Apatora, powtóka w pełnej obsadzie. W drugim podejściu to samo zrobił Gomólski, niestety to drugie ostrzeżenie dla naszego zawodnika i jest wykluczony.Kolejny raz po dobrym starcie Pieszczek był bardzo wolny na dystanie, para gospodarzy wygrała z ogromną przewagą. eWinner Apator Toruń jest już niemal pewny zwycięstwa.


12. Miedziński, Żupiński, Jensen, Marciniec 3:3 (45:27)
Rezerwa taktyczna, Żupiński zastąpi Szczotkę. Para gospodarzy wygrała start. Żupiński minął Marcinca na przeciwległej prostej, a na drugim okrążeniu z juniorem Apatora poradził sobie Jensen. Miedziński był w tym biegu poza zasięgiem rywali.

13. Kułakow, Thorssell, Ch.Holder, Źupiński 4:2 (49:29)
Żupiński jako rezerwa taktyczna za Kildemanda. Sprawa wyścigu rozstrzygnęła się po rozegraniu pierwszego łuku. Kułaow od razu uciekł do przodu, natomiast Holder po słabszym starcie nie był w stanie zbliżyć się do Thorssella. Żupiński został na starcie i przyjechał daleko z tyłu. Przerwa na kosmetykę toru.

14. Miedziński, Thorssell, Żupiński, Kułakow (w) 3:3 (52:32)
Żupiński i Thorssell w ramach rezerwy zwykłej i taktycznej. Start dla pary gospodarzy. Kułakow popełnił błąd i upadł na tor, za nim jechał Żupiński, który nie miał czasu na relację i wpadł na upadającego rywala. Kułakow wykluczony z powtórki. Żupiński wstał z toru o własnych siłach. W powtórce sprawa zwycięstwa Miedzińskiego rozstrzygneła się na wejściu w pierwszy łuk.


15. J. Holder, Thorssell, Jensen, Musielak 3:3 (55:35)
Thorssell wygrał start i wyszedł na prowadzenie, ale na drugim łuku Holder przytrzymał krawężnik i minął naszego zawodnika.

Autor: Tomasz Werbel

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus