Energa Wybrzeże Gdańsk zaprezentowane kibicom

22.01.2024, 12:33

Dwustu kibiców przyciągnęła prezentacja Energi Wybrzeża Gdańsk przed sezonem 2024. Zespół menedżera Eryka Jóźwiaka w komplecie spotkał się z fanami w Wozowni Artyleryjskiej na Górze Gradowej. Spotkanie było okazją, aby poznać także adeptów Młodzieżowej Szkoły Żużla, Orlen Akademii Sportu Wybrzeże oraz żużlowców amatorów z Piratów Gdańsk. Imprezę poprowadziła dziennikarka Eleven Sport Joanna Cedrych.

Blisko dwugodzinne spotkanie tłumnie przyciągnęło kibiców naszej drużyny. Joanna Cedrych otworzyła prezentacją wspólnie z Tadeuszem Zdunkiem, Członkiem Zarządu Wybrzeże Gdańsk S.A.

- Rok 2024 to początek dużych zmian. Speedway 2. Ekstraliga zmierza w stronę jeszcze większej profesjonalizacji. Nasz klub zmienił się w spółkę akcyjną, pozyskaliśmy cennego sponsora tytularnego Energę z Grupy ORLEN. Miasto Gdańsk planuje inwestycje w stadion i liczymy, że w ciągu najbliższych kilku lat stadion zacznie prezentować się znacznie lepiej i nowocześniej - przekazał włodarz klubu.

Prezentacja była również okazją do zapowiedzenia współpracy z włoską marką odzieżową Kappa, która będzie drugim z partnerów technicznych klubu obok firmy Sportgang.

- Działamy w każdej dyscyplinie sportu, a od kilku lat jesteśmy mocno zaangażowani w sporty motorowe. Energa Wybrzeże Gdańsk to pierwszy klub żużlowy, z którym nawiążaliśmy współpracę. jest pierwszym klubem żużlowym, z którym nawiązaliśmy współpracę. Wspólnie stworzymy kolekcję, która będzie połączeniem odzieży sportowej z lifestyle'ową, co jest zresztą naszym znakiem rozpoznawczym - powiedział Rafał Langowski z Winner Sports, oficjalnego dystrybutora marki Kappa w Polsce.

Zanim na scenie pojawił się zespół Energi Wybrzeża, kibice mieli okazję poznać adeptów Młodzieżowej Szkoły Żużlowej (wśród nich pierwsza w historii gdańskiego żużla adeptka) oraz szkolącej na minitorze ORLEN Akademii Sportu Wybrzeża prowadzonej przez Krystiana Plecha. Nasza żużlowa rodzina była tego dnia w komplecie, bo okazję do zaprezentowania się mieli także żużlowcy-amatorzy z Piratów Gdańsk. O wrażenie artystyczne zadbały natomiast grupy taneczne Synthesis i Enzymki Kids Crew.

Gwóźdź programu, czyli wyjście pierwszej drużyny, wzbudziło dużo emocji. Po raz pierwszy Energa Wybrzeże Gdańsk 2024 zaprezentowała się w komplecie. Kolejno, przy wybranych przez siebie utworach muzycznych z publicznością przywitali się: menedżer Eryk Jóźwiak, trener przygotowania fizycznego Jarosław Hulko oraz zawodnicy: Bartosz Tyburski, Eryk Kamiński, Miłosz Wysocki, Tom Brennan, Mateusz Tonder, Niels-Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak i kapitan Nicolai Klindt.

- Chcemy w sezonie zaprezentować się dla was jak najlepiej i tworzyć widowiska, które przyniosą wam radość. Celem sportowym w pierwszej kolejności jest awans do play-off Speedway 2. Ekstraligi. Gdy znajdziemy się w czołowej szóstce, wyznaczymy kolejne cele - zakomunikował Eryk Jóźwiak.

Nie mogło zabraknąć akcentu związanego z Dniem Babci i Dniem Dziadka. "Sto lat" zaintonował ze sceny Krzysztof Kasprzak, a następnie dopingiem popisali się kibice. Spotkanie zwieńczył czas, w którym drużyna była w pełni dyspozycyjna dla fanów, a wspólnym zdjęciom i rozdawaniu autografów nie było końca.

Dziękujemy za liczną obecność i do zobaczenia na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego!

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.


 

 

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

14.04.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
7 Texom Stal Rzeszów 0 0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus