Do Piły po pierwszą wyjazdową wygraną

13.04.2018, 19:40

Po pewnej wygranej na inaugurację nad Arge Speedway Wandą Kraków przed żużlowcami Zdunek Wybrzeża pora na pierwszy poważny sprawdzian. W sobotę nasza drużyna powalczy o drugie zwycięstwo w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie szczególnie groźna na własnym torze Polonia Piła.

Po pierwszej kolejce Nice PLŻ zespoły z Gdańska i Piły są w zupełnie innych nastrojach. Gospodarze sobotniej potyczki wyraźnie przegrali z ROW Rybnik 57:33. W starciu z "Rekinami" zawiódł Rafał Okoniewski, który wywalczył tylko dwa punkty. Silnym punktem pilan w tamtym spotkaniu był bardzo dobrze znany nad morzem Thomas Jonasson oraz Tomasz Gapiński. Również w tym spotkaniu wiele będzie zależało od tej dwójki.

Zdunek Wybrzeże ma z Piły bardzo dobre wspomnienia. Przed rokiem po dramatycznym spotkaniu i podwójnej wygranej w ostatniej gonitwie przez parę Oskar Fajfer - Anders Thomsen udało wywieźć się z Wielkopolski dwa punkty. W tamtym meczu niepokonany był nasz obecny kapitan, który wywalczył płatny komplet punktów. -"Trzeba będzie odkopać ustawienia z zeszłego roku, jednak teraz są już zupełnie inne motory i tak naprawdę wszystko będzie inaczej, dlatego nie można się  sugerować tym co było przed rokiem. Osobiście lubię jeździć w Pile, na tym torze zawsze dobrze mi wychodzi jazda i mam nadzieję, że tym razem również uda się wygrać".

Osobą łączącą oba kluby jest Michał Szczepaniak. Starszy z bracii startował w Pile przez ostatnie dwa sezony. W sobotę na torze przy Bydgoskiej będzie startował w barwach Wybrzeża. Biorąc pod uwagę formę na inaugurację oraz zajomośc miejscowego toru Szczepaniak powinien być pewnym punktem zespołu oraz służyć radą reszcie ekipy. - Jakieś luźne rozmowy na temat tego jak jechać w Pile były. W żużlu nie zawsze to się jednak sprawdza, każdy zawodnik ma swoje indywidualne predyspozycje do ustawiania motocykli. Chłopaki mogą liczyć na podpowiedzi z mojej strony, ale wszystko tak naprawdę zweryfikuje tor i to co na nim zastaniemy. Ja do tego spotkania podchodzę normalnie jak do każdego innego, chcę dać z siebie 100% jak w innych meczach ligowych" - powiedział Szczepaniak.

Gospodarze przystąpią do tego meczu niezwykle zmotywowani, zeszłoroczna porażka wciąż siedzi w ich głowach. Prezes Polonii Piła o jutrzejszym meczu  rozmyślał już w lutym. -"Przeczytałem ostatnio komentarz, że mamy pewne rachunki do wyrównania z zespołem z Gdańska. Jestem tego samego zdania i podpisuję się pod tym. Drużyna musi stanąć na wysokości zadania. Musimy w końcu udowodnić, że silny Gdańsk jest do objechania". - stwierdził Tomasz Soter.

Piętą Achillesową Polonii są bez wątpienia juniorzy może się okazać, że to właśnie punkty wywalczone w biegu juniorskim przechylą szalę zwycięstwa na korzyść którejś z drużyn. Dominik Kossakowski przed rokiem wywalczył w Pile 8+1 punktów w czterech startach. Nie mamy nic przeciwko, aby w sobotę co najmniej powtórzył ten wynik. Jak będzie przekonamy się jutro około godziny 18.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Oskar Fajfer
2. Anders Thomsen
3. Michał Szczepaniak
4. Mikkel Bech
5. Mikkel Michelsen
6. Dominik Kossakowski

 

 

Euro Finannce Polonia Piła
9. Tomas H. Jonasson
10. Adrian Cyfer
11. Tomasz Gapiński
12. Pontus Aspgren
13. Rafał Okoniewski
14.
15. Patryk Fajfer

 

Autor: Tomasz

Następny mecz:

24.03.2019, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
3 Grupa Azoty Unia Tarnów 0 0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus