Na torze w Częstochowie rozegrano kolejną rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tym razem z bardzo dobrej strony pokazali się żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy zajęli trzecie miejsce.
Na torze w Częstochowie najlepiej spisali się gospodarze, a niepokonany został Jakub Miśkowiak. Miał wsparcie wśród kolegów z drużyny, więc Włókniarz wygrał bez większych problemów.
Zawodnicy Zdunek Wybrzeża zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a tradycyjnie liderem naszej drużyny był Karol Żupiński. Pozostali? Cóż, przywieźli cenne punkty.
I - Bocar Włókniarz Częstochowa - 26 pkt.
1. Jakub Miśkowiak - 9 (3,-,3,3)
2. Bartłomiej Kowalski - 3 (-,t,2,1)
3. Mateusz Świdnicki - 7 (2,2,-,3)
22. Michał Gruchalski - 7 (1,3,3)
II - Francepol Falubaz Zielona Góra - 23 pkt.
4. Mateusz Tonder - 9 (0,3,3,3)
5. Norbert Krakowiak - 6 (2,0,1,3)
6. Damian Pawliczak - 8 (1,2,3,2)
III - Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 19 pkt.
7. Karol Żupiński - 11 (3,2,3,3)
8. Denis Zieliński - 5 (0,1,2,2)
9. Oskar Rowecki - 3 (0,0,1,2)
IV - Aforti Start Gniezno - 15 pkt.
16. Kevin Fajfer - 9 (2,2,3,2)
17. Mateusz Błażykowski - 4 (1,2,1,d)
18. Kacper Grzelak - 2 (0,0,0,2)
V - ACCR - 14 pkt.
10. Jan Kvech - 10 (2,3,2,3)
11. Petr Chlupac - 4 (1,1,2,0)
12. Daniel Silhan - 0 (0,0,0,w)
VI - PGG ROW Rybnik - 14 pkt.
19. Dominik Tyman - 1 (w,1,w,d)
20. Mateusz Tudzież - 6 (1,1,3,1)
21. Przemysław Giera - 7 (3,3,1,w)
VII - Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra - 13 pkt.
13. Jakub Osyczka - 6 (3,2,1,0)
14. Nikodem Bartoch - 5 (0,2,2,1)
15. Fabian Ragus - 1 (1,0,-,1)
26. Nile Tufft - 0 (u)
Biegi z udziałem zawodników Zdunek Wybrzeża:
2: Żupiński, Kvech, Chlupac, Zieliński
5: Tonder, Żupiński, Pawliczak, Rowecki
8: Miśkowiak, Świdnicki, Zieliński, Rowecki
13: Fajfer, Zieliński, Rowecki, Grzelak
17: Żupiński, Rowecki, Giera (w), Tyman (w)
20: Żupiński, Zieliński, Osyczka, Ragus
***
Niemalże równolegle rozegrano mecz duńskiej Division 1 w Brovst. Występujący w Slangerup Speedway Klub Jonas Seifert-Salk zdobył 7 punktów, a jego zespół zajął drugie miejsce (rywalizowały ze sobą trzy drużyny).
Brovst Speedway Club: 26
1. Lasse Pørtner - 5 (2,1,0,2)
2. Tobias V. Thomsen - 9 (3,2,2,2)
3. Emil Pørtner - 6 (2,2,1,1)
4. Frederik Søren Pedersen - 4 (1,0,0,3)
5. Joshua Coyne - 3 (0,1,2,0)
Slangerup Speedway Klub: 30
1. Jonas Seifert-Salk - 7 (1,2,1,3)
2. Jacob Bukhave - 9 (0,3,3,3)
3. Emil Breum - 1 (0,1,1,0)
4. Dominik Möser - 9 (2,3,3,1)
5. Stian Vithen Nielsen - 3 (1,0,0,2)
Esbjerg Motor Sport Speedway: 34
1. Jonas Knudsen - 1 (1,1,3,u)
2. Emil Engstrøm - 9 (3,3,2,1)
3. Mark W Svaneholm Beyer - 5 (1,3,u,1)
4. Claus Vissing - 9 (3,w,3,3)
5. Jannik Bjørnskov Sørensen - 6 (2,0,2,2)
Biegi z udziałem Jonasa Seiferta-Salka:
1: Thomsen, L.Pørtner, Seifert-Salk, Bukhave 1:5
6: Engstrøm, Seifert-Salk, Breum, Vissing (w) 3:3
9: Möser, Engstrøm, Seifert-Salk, Sørensen 4:2
13: Seifert-Salk, L.Pørtner, E.Pørtner, Breum 3:3
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 2 | 4 | +10 |
2 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 2 | 2 | +7 |
3 | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
4 | Innpro ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
5 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 2 | 2 | +12 |
6 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 1 | 2 | -6 |
7 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 1 | 0 | -18 |
8 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 2 | 0 | -29 |