Porażka w Gnieźnie

17.09.2020, 17:28

Nasi żużlowcy nie będą mile wspominać meczu z Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno. Zespół z pierwszej stolicy Polski wygrał 57:33. Gospodarze prowadzili od samego początku spotkania. W naszym zespole jedynie Krystian Pieszczek i Peter Kildemand potrafili nawiązać walkę z zawodnikami gospodarzy, obaj wywalczyli po 8 punktów, wygrywając podwójnie w ostatnim wyścigu..

- Drugim juniorem będzie Alan Szczotka, rolę rezerwowego będzie pełnić Piotr Gryszpiński.
- W zespole gospodarzy formację juniorską uzupełni Marcel Studziński, rezerwoym będzie Kevin Fajfer.
- Na próbę toru wyjechali Peter Kildemand i Krystian Pieszczek. W zespole gospodarzy wyjechali Oliver Berntzon i Timo Lahti.

Wyniki:

Zdunek Wybrzeża Gdańsk: 33
1. Krystian Pieszczek 8+1 (1,1,3,1,2*)
2. Rasmus Jensen - 7 (3,0,0,2,2)
3. Jacob Thorssell - 5+1 (0,2,2,0,1*)
4. Kacper Gomólski - 3+1 (2,0,1*,0)
5. Peter Kildemand - 8 (0,1,3,1,3)
6. Karol Żupiński - 0 (0,0,-)
7. Alan Szczotka - 2 (2,0,-)
8. Piotr Gryszpiński - 0 (0,0)

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno: 57
9. Adrian Gała - 11+3 (3,2*,1*,2*,3)
10. Frederik Jakobsen - 10+1 (3,3,2,2*,0)
11. Oskar Fajfer - 10+1 (2*,3,2,3,-)
12. Oliver Berntzon 7+1 (2,1,1*,3)
13. Timo Lahti - 11+1 (1*,3,3,3,1)
14. Marcel Studziński - 4 (3,1,0)
15. Damian Stalkowski - 4+1 (1,2*,1)
16. Kevin Fajfer - 0 (0)

Bieg po biegu:

1. Gała, O.Fajfer, Pieszczek, Thorssell 5:1
Gała najlepiej ze startu, na pierwszym wirażu za jego plecami jechał duet naszych zawodników, niestety Pieszczka lekko pociągnęło i pomiędzy nasza parę wszedł Oskar Fajfer. Pieszczek przez cały wyścig jechał w kontakcie z Fajferem.


2. Studziński, Szczotka, Stalkowski, Żupiński 4:2 (9:3)
Nasza para znakomicie wystartowała, ale Żupiński na wyściu z pierwszego okrążenia pojechał bardzo szeroko blokując przy okazji Szczotkę. Jadący przy krawężniku Studziński wyskoczył na prowadzenie, Szczotka przez cztery okrążenia bronił się przed Stalkowskim. Żupiński dojechał do mety bez podejmowania walki z rywalami. Stalkowski dostał po biegu ostrzeżenie za utrudnianie startu.


3. Jensen, Berntzon, Lahti, Kildemand 3:3 (12:6)
Start wygrał Berntzon, ale Jensen napędził się po szerokiej i na przeciwległej prostej wyszedł na prowadzenie. Kildemand początkowo jechał trzeci, ale szybko  stracił punktowaną pozycję i nie liczył się w walce o punkty.


4. Jakobsen, Gomólski, Studziński, Żupiński 4:2 (16:8)
Gomólski wygrał start i wyszedł na prowadzenie, na przeciwległej prostej mądrze przyblokował Jakobsena. Duńczyk był wyraźnie szybszy i bez problemu minął naszego zawodnika na kolejnym okrążeniu. Gomólski do końca bronił się przed atakami Studzińskiego. Żupiński przyjechał kilkadziesiąt metrów za juniorem gospodarzy. Przerwa na kosmetykę toru.


5. O.Fajfer, Thorssell, Berntzon, Gomólski 4:2 (20:10)
Znakomity wyścig, wszyscy zawodnicy jechali na każdej pozycji. Spod taśmy najlepiej wyszedł Thorssell, ale na wyjściiu z pierwszego łuku zakopał się pod płotem i na prowadzenie wyszedł Berntzon. Szwed popełnił jednak błąd i Thorssell odzyskał pozycję. W międzyczasie we wszystko wmieszał się Fajfer, który na trzecim okrązeniu minął Thorssela i odniósł wygraną. Gomólski przez chwilę jechhał na trzeciej pozyci, ale Berntzon szybko wrócił na punktowane miejsce.


6. Lahti, Stalkowski, Pieszczek, Jensen 5:1 (25:11)
Jensen i Lahti równo ze startu, zawodnik gospodarzy wypchnął naszego zawodnika przez co ten spadł na ostatnią pozycję. Pieszczek jechhał drugi, potem Jensen minął Stalkowskiego. Na kolejnym okrążeniu Stalkowski poszedł szeroko i jednocześnie minął obu naszych zawodników.


7. Jakobsen, Gała, Kildemand, Szczotka 5:1 (30:12)
Tradycyjnie dobry start w wykonaniu naszych zawodników, później miejscowi bez problemu poradzili sobie z Kildemandem. Duńczyk do końca próbował atakować Gałę, ale ten umiejętnie się bronił. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Lahti, Thorssell, Gomólski, Studziński 3:3 (33:15)
Pierwszy w tym meczu bieg bez większej historii. Lahti wygrał start i odniósł pewną wygraną. Studziński początko próbował atakować naszych zawodników.


9. Pieszczek, Jakobsen, Gała, Jensen 3:3 (36:18)
Pieszczek wygrał start, nie popełnił błędu na pierwszym łuku i uciekł rywalom daleko do przodu. Pewna wygrana naszego  zawodnika. Niestety Jensen nie potrafił nawiązać walki z parą gospodarzy.


10. Kildemand, O.Fajfer, Berntzon, Gryszpiński 3:3 (39:21)
Gryszpinski w miejsce Żupińskiego. Fajfer prowadził od startu, Kildemand od początku budował prędkość pod płotem, ale Fajfer cały czas umiejętnie go blokował. Na trzecim okrążeniu nasz zawodnik zrobił nożyce w szczycie łuku i oszukał gnieźnianina. Bardzo efektowana jazda i wygrana Kildemanda. Przerwa na kosmetykę toru.


11. Berntzon, Gała, Pieszczek, Gomólski 5:1 (44:22)
Gospodarze wygrywają o długość prostej pomimo, że start wygrał Gomólski. "Ginger" był bardzo wolny na trasie i spadł na koniec stawki. 

12. O.Fajfer, Jensen, Stalkowski, Gryszpiński 4:2 (48:24)
Gryszpiński w miejsce Szczotki. Fajfer wygrał z przewagą 30 metrów nad Jensenem. Gryszpiński ambitnie naciskał Stalkowskiego przez cztery okrążenia. 


13. Lahti, Jakobsen, Kildemand, Thorssell 5:1 (53:25)
Gospodarze zdecydowanie lepiej spod taśmy, Kildemand w swoim stylu przez cztery okrążenia napędzał się po szerokiej i na mecie minimalnie przegrał z Jakobsenem. Przerwa na kosmetykę toru.


14. Gała, Jensen, Thorssell, K.Fajfer 3:3 (56:28)
Dwie pary na torze. Jensen przez cały wyścig naciskał na Gałę. Duńczyk minimalnie gorszy na mecie. Thorssell przez cztery okrązenia bronił się przed atakami Fajfera.


15. Kildemand, Pieszczek, Lahti, Jakobsen 1:5 (57:33)
Pewna wygrana naszej pary na zakończenie. Jakobsen dostał ostrzeżenie za utrudnianie startu po zakończeniu wyścigu.

Autor: Tomasz Werbel

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus