Antoni Kawczyński z medalem mistrzostw świata do lat 16

26.08.2022, 18:18

Antoni Kawczyński zdobył brązowy medal SGP 3, które są mistrzostwami świata do lat 16. Wychowanek Wybrzeża mógł nawet zdobyć złoty medal, jednak i tak należy docenić świetny wynik zdobyty we Wrocławiu.

Antoni Kawczyński awansował do finału SGP 3 - mistrzostw świata do lat 16 z czwartego miejsca. Od początku turnieju we Wrocławiu nasz zawodnik prezentował się doskonale i kompletował kolejne trójki.

Już na inaugurację żużlowiec z Gdańska pokonał faworyta - Mikkela Andersena, który wygrał do końca wszystkie biegi i został mistrzem świata do lat 16. Zawodnik Wybrzeża jechał bezkompromisowo i po trzech wyścigach miał na swoim koncie 9 punktów.

Bezkompromisowość Kawczyńskiego niestety miała też swoje konsekwencje. W 13. biegu wyszedł na drugim miejscu i od razu zaczął atakować Nagela Christiansena. Ten niestety wywiózł go pod bandę, na czym skorzystał Sebastian Mayland. Zawodnik Wybrzeża atakował drugiego z Duńczyków i przypłacił to spadkiem na czwarte miejsce.

W ostatnim biegu fazy zasadniczej Antoni Kawczyński wytrzymał ciśnienie i wygrał, dzięki czemu wystąpił w wyścigu dodatkowym o 2. miejsce, wraz z dwoma innymi zawodnikami. Kawczyński wyszedł pierwszy spod taśmy, a na trzecim okrążeniu Kacper Mania wjechał w Nagela Christiansena, za co sędzia wykluczył leszczynianina. W powtórce lepiej ze startu wyszedł Duńczyk, który niestety nie popełnił błędu. Brązowy medal to jednak i tak olbrzymi sukces 14-latka. Czekamy na podobne wyniki w seniorskim żużlu.

Wyniki:
1. Mikkel Andersen (Dania) - 13 (1,3,3,3,3)
2. Nagel Christiansen (Dania) - 12+3 (1,2,3,3,3) - 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Antoni Kawczyński (Polska) - 12+2 (3,3,3,0,3) - 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Kacper Mania (Polska) - [b]12+w[/b] (3,3,1,3,2) - wykluczenie w biegu dodatkowym
5. Sebastian Mayland (Dania) - 11 (3,2,1,2,3)
6. Szymon Ludwiczak (Polska) - 9 (3,3,1,1,1)