Akademia Sportu Wybrzeże klubem partnerskim

24.12.2022, 12:00

Wybrzeże Gdańsk i Akademia Sportu Wybrzeże łączą siły. W ramach wspólnej inicjatywy, prowadzona przez Krystiana Plecha Akademia zajmie się szkoleniem adeptów miniżużla, startujących na motocyklach o pojemności do 125 cc.

- Inicjatywę Krystiana przyjęliśmy z radością. Każda para rąk na pokładzie jest bezcenna, a to że chcemy budować wspólnie przyszłość gdańskiego żużla pokazuje, że wbrew wielu opiniom środowisko jest zjednoczone i potrafi współpracować. Będziemy wspierać działania Akademii i trzymać kciuki za jej powodzenie. Młodzi zawodnicy trenujący na mini torze zostaną bezpłatnie wypożyczeni do Akademii, która jako klub partnerski, będzie prowadziła również bieżące nabory. Z kolei po przejściu do klasy 250 cc, adepci automatycznie będą zawodnikami naszego klubu i zaczną szkolenie ukierunkowane na "dorosły" żużel - mówi Tadeusz Zdunek, prezes GKŻ Wybrzeże.

- Ostatni czas nie jest łatwy dla gdańskiego żużla. Można się biernie przyglądać i komentować, a można zakasać rękawy i dołożyć cegiełkę do jego rozwoju. W wielu kwestiach mamy różne opinie, ale mamy też wspólny cel. Inicjatywa ma na celu odciążenie Klubu, aby mógł skupić się na prowadzeniu pierwszej drużyny i szkoleniu zawodników w klasach 250 i 500 cc. Nasze stowarzyszenie wspomoże Klub szkoleniem na minitorze. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że takie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne. Od kilku lat z powodzeniem organizuję wydarzenia na mini torze, mój śp. tata Zenon prowadził wcześniej szkółkę oraz fundację. To sprawia, że w tej dziedzinie czuję się pewnie - mówi Krystian Plech, Prezes Akademii Sportu Wybrzeże, który jest także członkiem stowarzyszenia GKŻ.

- Dziękuję Zarządowi GKŻ Wybrzeże za zaufanie i chęć współpracy. Liczę, że nasza działalność da Klubowi oddech i wspólnie doczekamy się nowych wychowanków. To żmudna i ciężka praca, aby znaleźć chłopców chcących uprawiać żużel i stworzyć im do tego odpowiednie warunki. Najważniejszym celem w pierwszym roku będzie systematyczność treningów i pozyskiwanie nowych adeptów. Mamy na to swój pomysł i liczę, że przy licznym wsparciu osób nam przychylnych, za kilka lat doczekamy się nowych, obiecujących zawodników w Wybrzeżu. Nie wyobrażam sobie, aby mieli zasilić barwy innego klubu - dodaje Plech.

Nabory i informacje o treningach ruszą wkrótce. Zachęcamy do zaobserwowania profilu Akademii Sportu Wybrzeże na Facebooku.

 

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Trans MF Landshut Devils 0 0 0
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
7 ROW Rybnik 0 0 0
8 PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus