Abramczyk Polonia i deszcz górą w Gdańsku

05.05.2024, 15:44

W meczu 4. kolejki Metalkas 2.Ekstraligi Energa Wybrzeże Gdańsk przegrało z Abramczyk Polonią Bydgoszcz 21:27. Spotkanie zostało zakończone po ósmym wyścigu z powodu opadów deszczu i złego stanu toru.

Wybrzeże przed tygodniem zdobyło pierwszy punkt w tym sezonie, remisując w Poznaniu. Polonia rozpoczęła rozgrywki nieco lepiej i w trzech meczach zdobyła trzy punkty.

Gdańszczanie pojadą dziś bez Eryka Kamińskiego, który doznał kontuzji podczas jednego z treningów.

Lyager, Sorensen i Brennan na próbie toru.

Wylosowano pierwszy zestaw startowy. Tymczasem... rozpadało się w Gdańsku.

Sędzia udał się do parkingu. Czekamy na decyzję.

Trwają próby doprowadzenia toru do stanu używalności.

Tor wygląda coraz lepiej. Wyszło też słońce. Wciąż jednak czekamy na ostateczne wieści od sędziego.

Arbiter wraca na wieżyczkę. Rysowane są linie wokół toru, na którym pozostały śladowe ilości wody.

1. (68,34) Kasprzak, Szczepaniak, Lyager, Iversen 3:3
Kolejność ustalona po starcie. Prowadzący Kasprzak odjechał daleko do przodu, natomiast Iversen przyjął sporo błota i nie dał rady wyprzedzić Lyagera.

2. (68,10) Wysocki, Karczewski, Buszkiewicz, Tyburski 3:3 (6:6)
Doskonały start Wysockiego, który w dalszej fazie wyścigu nie popełnił błędu i nie dał się wyprzedzić. Tyburski daleko z tyłu.

3. (67,68) Klindt, Huckenbeck, Buczkowski, Tonder 3:3 (9:9)
Klindt założył całą stawkę z czwartego pola, a następnie jechał optymalną ścieżką i rywale nie mieli szans go wyprzedzić. Tonder nie nawiązał walki. Kolejny remis.

4. (65,82) Sorensen, Brennan, Karczewski, Tyburski w/u 2:4 (11:13)
Brennan prowadził po wyjściu z pierwszego łuku, ale wyścig został przerwany. Przewrócił się Tyburski. Powtórka w pełnym składzie. Ponownie leży Tyburski, tym razem przy podwójnym prowadzeniu Polonii. Z tą różnicą, że w kolejnej odsłonie wyścigu już nie pojedzie. Dodatkowo został ukarany żółtą kartką.

Decydował start i pierwszy łuk. Na dystansie nic się nie działo.

5. (66,04) Szczepaniak, Tonder, Sorensen, Iversen 2:4 (13:17)
Pewna wygrana Szczepaniaka. Zanosiło się na remis, ale Iversen jechał bardzo zachowawczo i wykorzystał to Sorensen na trzecim okrążeniu. Wyprzedził go po zewnętrznej.

6. (66,69) Klindt, Wysocki, Lyager, Huckenbeck (d4) 5:1 (18:18)
Świetny start gdańskiej pary. Klindt wyszedł na prowadzenie, a tymczasem za jego plecami znalazł się Wysocki. Lyager starał się atakować, ale młodzieżowiec Wybrzeża mądrze się bronił przez cztery okrążenia. 5:1!

7. (65,83) Buczkowski, Kasprzak, Buszkiewicz, Brennan 2:4 (20:22)
Pewna wygrana Buczkowskiego. Niespodziewanie po wyjściu z pierwszego łuku drugi jechał Buszkiewicz, ale szybko wyprzedził go Kasprzak, a na początku czwartego okrążenia to samo zrobił Brennan. Zanosiło się na remis, jednak młodzieżowiec Polonii po chwili odbił trzecią lokatę.

Deszcz znów zaczął padać.

8. (68,38) Szczepaniak, Sorensen, Klindt, Tyburski (w/u) 1:5 (21:27)
Znacznie lepszy start bydgoskiej pary, ale na drugim łuku przewrócił się jadącym na końcu stawki Tyburski. Wyścig przerwany. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Tyburskiego. W powtórce Klindt został wzięty w kleszcze tuż po starcie. Był szybszy od Sorensena, jednak nie dał rady go wyprzedzić w trudnych warunkach. Duńczyk stracił panowanie nad motocyklem, ale wstał i dojechał do mety.

Potężna ulewa nad stadionem.

Mecz został zakończony po ósmym wyścigu. Polonia wygrywa w Gdańsku 27:21.

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.

Autor: Tomasz Galinski