„Zazieleniło się” wokół toru mini żużla w Gdańsku

17.08.2017, 13:46

Dlaczego stosuje się matę pod motocykl? Gdzie wylewany zużyty olej? Na te pytania i wiele innych młodzi zawodnicy uzyskali odpowiedzi podczas spotkania przygotowanego przez Zespół Ochrony Środowiska PZM po Drużynowych Mistrzostwach Polski od 80 do 125cc w mini żużlu w Gdańsku 13 sierpnia 2017 r.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza – edukacyjna, podczas której między innymi przypomniano ambasadorów ZOŚ: Bartosza Zmarzlika, Krzysztofa Hołowczyca, Joannę Miller oraz Rafała Sonika. W formie dyskusji zawodnicy opowiadali, jak oni dbają o środowisko, np. czy stosują maty pod motocykle oraz według jakich zasad segregują śmieci. Drugą część spotkania wypełniły konkursy, gry i zabawy, w których należało wykorzystać zdobytą wiedzę. Dzieci miały za zadanie znalezienie ekologicznych haseł na dużej wykreślance, drużynowo brali udział w wyścigu na segregację śmieci, itp. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki nawiązujące do projektu #PzmDbamOŚrodowisko: opaski, smycze, naklejki, kredki, długopisy, czy koszulki.

- Jak zwykle nie zawiodły nas dzieci i ich opiekunowie. Wszyscy z zapałem brali udział w naszych zabawach, konkursach i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami związanymi z ochroną środowiska w sportach motorowych i nie tylko. Cieszy fakt, że tak młodzi ludzie troszczą się o środowisko, w którym żyją. Dziękuję GKŻ Wybrzeże Gdańsk za zaproszenie i gościnę projektu #PzmDbamOŚrodowisko na zawodach w mini żużlu. – zakończyła Grażyna Makowska, Zastępca Dyrektora Biura Sportu i Turystyki ZG PZM. To już dugi wyjazdowy projekt edukacyjny Zespołu Ochrony Środowiska PZM (pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku w Rybniku). W tym roku dodatkowo do udziału zostały zaproszone dzieci jeżdżące w jazdach pokazowych na motocyklach o pojemności 50 cc.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w rozwój projektu #PzmDbamOŚrodowisko.

Do zobaczenia za rok!

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 0 0 0
3 ROW Rybnik 0 0 0
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
7 Aforti Start Gniezno 0 0 0
8 Trans MF Landshut Devils 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus