Żużlowcy Zdunek Wybrzeże w oczach Tomasza Lorka: Bradley Wilson-Dean

03.12.2018, 09:45

Za nami okienko transferowe. Tym samym prezentujemy zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy będą reprezentować nasz klub w 2019 roku. Każdego z nich oceni Tomasz Lorek, telewizyjny ekspert, który żużel i żużlowców zna jak mało kto.

Kolejną nowa postacią w gdańskim klubie jest Bradley Wilson-Dean. To obecnie najlepszy żużlowiec z Nowej Zelandii - kraju, który dał światu wielkich mistrzów świata. To postać, która dla żużla potrafi poświęcić wiele i przykład pozytywnego żużlowego wariata.

Opinia Tomasza Lorka:

To świetna postać. To chłopak, który po przylocie do Europy spał kątem u ludzi w Bawarii, we Francji czy w Anglii. Wraz z jego sprzętem wyglądało to jak cygański tabor, ale to też prawdziwy rock and roll z lat siedemdziesiątych. To trochę Ivan Mauger, który gdy przypłynął pierwszy raz do Wielkiej Brytanii miał dylemat co zrobić ze swoją małżonką i dzieckiem. Wybrał się drogą morską z Christchurch i nie wiem jak bardzo trzeba kochać żużel, by na coś takiego się odważyć, nie mając wielu pieniędzy przy duszy.
 
Oczywiście Bradley Wilson-Dean, to nie jest ta skala talentu co Ronnie Moore, Barry Briggs czy Ivan Mauger, ale to chłopak z wielkim zacięciem i determinacją. Nie wiem czy dzisiaj - może poza Argentyńczykiem Fernando Garcią jest chłopak, który dla żużla poświęciłby tak wiele i godziłby się na jazdę w tak spartańskich warunkach. Chcę jeździć, nie jest ważne gdzie śpię i czy dziś wezmę prysznic. Jedziemy dalej, poznawać nowe tory. Bradley Wilson-Dean to jednak nie tylko ciekawa postać, ale również potrafi trzymać gaz. Gdy pierwszy raz pojawił się na Abbey Stadium w Swindon, to Tobi Musielak i Jason Doyle przecierali oczy ze zdumienia - ten gość umie się ścigać i trzyma gaz, choć jest z Kiwilandii! To, że ma dziurawy kevlar mu w tym nie przeszkadza. W nim przyświeca tylko jedna myśl, by nie wracać na Antypody z podkulonym ogonem, bo jest to porażka. On będzie gryzł nawierzchnię. Pozyskanie Kiwi, to efekt bardzo ciekawego skautingu, który do tego wiele nie kosztuje. Albo wypali, albo i tak będzie wdzięczny za daną szansę.
 
Bradley Wilson-Dean (ur. 26.10.1994)
Wyniki w 2018 roku: 
The Premiership (Wielka Brytania): Somerset Rebels (średnia biegowa 1,500)
The Championship (Wielka Brytania): Peterborough Panthers (1,672)

Autor: M.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 14 26 +187
2 ROW Rybnik 14 23 +181
3 Car Gwarant Start Gniezno 14 23 +66
4 Lokomotiv Daugavpils 14 21 -4
5 Orzeł Łódź 14 18 +47
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 15 +40
7 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 -131
8 Arge Speedway Wanda Kraków 14 5 -368

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus