Czekamy na wyjazd na tor. Oskar Fajfer: Nie ma co tego popędzać

09.03.2018, 10:28

Wszyscy czekamy na wyjazd żużlowców na tor. Nie inaczej jest u naszego kapitana, Oskara Fajfera, który z jednej strony chciałby już kręcić kółka, jednak z drugiej wie, że nie można niczego przyspieszać na siłę. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Żużlowcy naszego klubu palą się do wyjazdu na tor, za oknami jednak wciąż zima. – Powiem szczerze, że gdyby ktoś spojrzał na moją historię w przeglądarce internetowej, to najczęściej używaną stroną jest prognoza pogody w Gdańsku i w Gnieźnie – zaśmiał się Fajfer. –  Na pewno mocno to śledzę. Niestety ostatnio znów się podłamaliśmy, bo spadło trochę śniegu. Jesteśmy w stałym kontakcie z klubem. Czas wyjazdu na tor trochę się przesuwa, ale nie ma co na siłę tego pospieszać, czy popędzać. Musimy czekać – dodał.

Wielu żużlowców obiera w marcu najcieplejsze europejskie kierunki, gdzie są tory żużlowe, np. Francję czy Chorwację. – Aż tak daleko w świat nie będę podróżował. Na pierwsze rozjazdy nie jest to tak istotne. Potrzebujemy 2-3 treningów, bo całą zimę nie siedziało się na motorze żużlowym. Zbyt dużo jazdy na początek też nie jest opłacalne – stwierdził Oskar Fajfer. – Ja rozważam wyjazd do Niemiec, gdzie prognozy są bardziej sprzyjające i wiosna może nadejść tydzień prędzej. Nie wykluczam też, że gdy w Gdańsku tor nie będzie nadawał się do jazdy, zadzwonię do któregoś klubu z PGE Ekstraligi, czy PLŻ 2, by wyjechać gdzieś, gdzie są warunki – dodał.

Ubiegłoroczny przykład nowego kolegi z zespołu, Michała Szczepaniaka, pokazuje, że w pierwszych wyjazdach na tor nie ma co szaleć. – Dla mnie pierwszy trening to docieranie sprzętu, sprawdzanie, czy śrubki się trzymają i jak ja czuję się po zimie. Trzeba jechać luźno i na tyle, na ile pozwala nawierzchnia. Ściganie się na niebezpiecznej nawierzchni to głupota. W Szczyrku miałem pokój z Michałem Szczepaniakiem, który opowiadał mi swoją historię. Wiem, że nie opłaca się robić pewnych rzeczy na pierwszym czy drugim treningu. Te treningi są po to, by nabrać luz na motorze – podkreślił Fajfer.

 

Autor: M.

Następny mecz:

01.07.2018, 14:15 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Speed Car Motor Lublin 9 19 +167
2 Car Gwarant Start Gniezno 9 12 +41
3 Lokomotiv Daugavpils 7 11 +17
4 ROW Rybnik 8 11 +120
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 6 +20
6 Euro Finannce Polonia Piła 7 4 -86
7 Orzeł Łódź 7 3 -33
8 Arge Speedway Wanda Kraków 8 2 -246

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus