12.09.1999

Narodowość:

Niemcy

Biografia:

Lukas Fienhage to bardzo utalentowany żużlowiec. W przyszłym sezonie zadebiutuje w gronie seniorów, jednak już teraz może pochwalić się kilkoma dużymi sukcesami. Niemiec przygodę z czarnym sportem rozpoczął w wieku sześciu lat, czyli w 2005 roku. We wrześniu bieżącego roku został mistrzem świata na długim torze, medal z najcenniejszego kruszcu zdobył również w drużynie (2017 rok). Duże umiejętności zaczął potwierdzać też w klasycznym speedwayu. Sezon 2020 spędził w drugoligowym Wolfe Wittstock, gdzie spisywał się co najmniej bardzo obiecująco.

Niemiecki zawodnik wystąpił w ośmiu spotkaniach (43 wyścigach) i zakończył rozgrywki na 18. miejscu w 2. Lidze Żużlowej ze średnią biegową 1,884. Choć jego klub zajął ostatnie miejsce, to do jego postawy nikt nie mógł mieć zastrzeżeń. Lukas w dwóch domowych meczach wywalczył komplet "oczek" - w starciu z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz (14+1) oraz SpecHouse PSŻ-em Poznań (13+2). Za swoim plecami potrafił przywieźć bardziej doświadczonych rywali. Gdańskim kibicom zaprezentował się podczas październikowego finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - uzbierał wówczas 10 punktów i zajął czwartą pozycję. Gdyby nie wykluczenie z jednego biegu, to mógłby stanąć nawet na podium - Nie rozmawialiśmy o punktach, tylko o mojej pozycji w zespole. Mam być żużlowcem startującym na pozycji do 24 roku życia. Mój cel osobisty jest taki, by zdobywać co mecz ponad 10 punktów. Wiem, że będzie mi o to trudno, jednak tego chcę i na to będę pracował. Mamy mocną drużynę i tym bardziej jestem zadowolony z zaufania, jakie zaznałem ze strony klubu - powiedział Niemiec.