Dane teleadresowe:

Piekarnia "Kidzińscy"
ul. Dworkowa 15
80-774 Gdańsk

www:

http://piekarnia.gda.pl

Informacje:

Piekarnia Kidzińscy powstała w 1978 roku. Jej założycielami byli Wanda i Waldemar Kidzińscy. Od samego początku technologia wypieku pieczywa była z zachowaniem tradycyjnych metod. W piekarni uczył się, potem pracował i nabywał doświadczenia poznając tajniki fachu syn włascicieli pan Paweł Kidziński, który od 2008 roku wspólnie z żoną kontynuuje prowadzenie rodzinnej firmy.

Do dzisiaj piekarnia Kidzińscy zachowała tradycyjny sposób wypieku chleba. Taki, który nasze babki i prababki stosowały w domach. Cały sekret wspaniałego wypieku tkwi w sposobie przygotowania kwasu chlebowego. Kwas musi być pozbawiony wszelkiego rodzaju chemicznych polepszaczy bazując jedynie na naturalnych składnikach.

Cały proces produkcji rozpoczyna się wiele godzin wcześniej. Zanim ciasto trafi do pieca musi być zachowany odpowiedni rytuał w jego przygotowaniu. Woda, temperatura, mąka, odpowiednia wilgotność, oraz dozowanie wymienionych składników w odpowiednich przedziałach czasowych to z pewnością najważniejsze jego etapy. Efektem końcowym jest wspaniały chleb - ciepły, chrupiący, pachnący.

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 12 22 +110
2 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 12 18 -8
3 Car Gwarant Start Gniezno 12 17 +6
4 Unia Tarnów 12 17 +16
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 13 -32
6 Lokomotiv Daugavpils 12 11 -43
7 Orzeł Łódź 12 7 -49

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus