Część VII: Od 2020

Niewiele lepszy wynik udało się osiągnąć w 2020 roku. Sezon był inny niż pozostałe - pandemia koronawirusa opóźniła start rozgrywek, potrzebne były renegocjacje kontraktów z zawodnikami z powodu niższego budżetu, obostrzenia oraz mniej kibiców na trybunach. Gdańszczanie dzięki wyjazdowej wygranej w ostatnim meczu w Tarnowie wskoczyli na czwartą pozycję w eWinner 1. Lidze, jednak play-offy się nie odbyły.

W porównaniu z sezonem 2019, nad morzem zostali: Krystian Pieszczek, Kacper Gomólski, Jacob Thorssell, Mikkel Bech i Karol Żupiński. Do Zdunek Wybrzeża dołączyli: Peter Kildemand, Robert Chmiel, Piotr Gryszpiński, Alan Szczotka i Rasmus Jensen, który okazał się strzałem w dziesiątkę i jako pierwszy porozumiał się z klubem odnośnie warunków finansowych na 2021 rok.


Dla Mirosława Berlińskiego był to ostatni sezon w roli trenera. Po zakończeniu rozgrywek działacze zdecydowali się na zmianę w sztabie szkoleniowym. Na menedżera drużyny mianowano Eryka Jóźwiaka, a trenerem młodzieży i toromistrzem został znany w Gdańsku Piotr Szymko. Karierę zakończył Bech, a zespół opuścili: Kildemand, Gomólski, Chmiel, Thorssell i Żupiński. Zostali najlepsi seniorzy, czyli Pieszczek i Jensen. Transferowe hity w postaci Wiktora Kułakowa Jakuba Jamroga oraz duże pole manewru na pozycji U24 (Lukas Fienhage, Aleksandr Kajbuszew, Drew Kemp, Michał Gruchalski) miały dać Wybrzeżu awans do Ekstraligi. Niestety, wejście do play-off przyszło z dużym trudem, a i w nim czerwono-biało-niebiescy odpadli już w półfinale przeciwko Cellfast Wilkom Krosno.

Po sezonie Gdańsk opuścił mający za sobą kiepski rok, wychowanek Krystian Pieszczek. W jego miejsce przyszedł Adrian Gała, a pozycję U24, na której zostali tylko Kemp i rozpoczynający wiek seniora Gryszpiński, wzmocnił Wiktor Trofimow. Do Gorzowa wrócił Szczotka, a nowymi młodzieżowcami zostali Kamil MarciniecMarcel Krzykowski pozyskani odpowiednio z Torunia i Świętochłowic.



Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
3 Cellfast Wilki Krosno 5 6 +13
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 5 5 -19
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus