Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk z kontraktami w Danii

05.01.2021, 20:03

Po roku przerwy, wraca duńska Metal Speedway League. W rozgrywkach wystąpią dwie nowe drużyny, a umowy podpisali dwaj Duńczycy mający kontrakty w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. W lidze wystąpi też dziesięciu byłych zawodników naszego klubu

Ze względu na pandemię koronawirusa, w 2020 roku nie rozgrywano meczów Metal Speedway League. W nowym sezonie wystąpi osiem drużyn, w tym dwie nowe - Sønderjylland Elite Speedway z Vojens oraz Nordjysk Elite Speedway z Brovst. Zmianie uległ format rozgrywek, zamiast dwumeczów, w fazie zasadniczej zostanie rozegrana jedna runda, w której zespoły zmierzą się każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły awansują do finału, a drużyny z pozostałych miejsc wystąpią w play-offach. Decydujące o medalach spotkania rozgrywane będą w formie czwórmeczów.

Żużlowcy zostali podzieleni standardowo na kategorie od A do D. Kontrakty w Danii podpisali dwaj żużlowcy Wybrzeża - Rasmus Jensen wystąpi w kategorii B - w Holsted Tigers, natomiast Kevin Juhl Pedersen będzie jeździł z kategorią D - w GSK Liga.

W lidze duńskiej będą też występować byli żużlowcy Wybrzeża - Bjarne Pedersen (Esbjerg Vikings), Kenneth Bjerre i Oskar Fajfer (GKS Liga), Nicki Pedersen (Holsted Tigers), Mathias Thoernblom (Region Varde Elitesport), Anders Thomsen i Hans Andersen (Sønderjylland Elite Speedway), Mikkel Michelsen i Jonas Seifert-Salk (Slangerup Speedway) oraz Peter Kildemand (Team Fjelsted). Ligowa inauguracja zaplanowana jest na 21 kwietnia - tego dnia odbędą się cztery mecze.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.04.2021, 00:00 / Tarnów

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 0 0 0
5 KŻ Orzeł Łódź 0 0 0
6 ROW Rybnik 0 0 0
7 Unia Tarnów 0 0 0
8 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus