Żużlowa inauguracja w Gdańsku. 6 lipca mecz Północ - Południe

30.06.2020, 10:36

W poniedziałek 6 lipca o godz. 18.45 oficjalnie zainaugurowany zostanie żużlowy sezon 2020 w Gdańsku. Dojdzie do rywalizacji Północ vs Południe. Trenerem tych pierwszych został Mirosław Berliński, który nominował do składu zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk: Krystiana Pieszczka i Karola Żupińskiego. Wśród oczekujących są jeszcze m.in. Kacper Gomólski i Alan Szczotka.

Zawody te pierwotnie miały odbyć się 29 marca, jednak zostały odwołane przez pandemię koronawirusa.

- Po długiej przerwie związanej z wystąpieniem zagrożenia epidemią COVID-19, jest mi miło poinformować, że mecz Północ kontra Południe powraca z nową datą – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Spotkanie to będzie mieć, wedle nowej tabeli biegowej, formułę meczu ligowego i liczę, że przyniesie kibicom nie mniej emocji niż przed rokiem, kiedy to w Łodzi reaktywowaliśmy tę imprezę po 21 latach przerwy. Był to udany comeback i wierzę, że w Gdańsku również obejrzymy świetne widowisko - dodał Szymański.

- To pierwszy mecz, który zorganizujemy w 2020 roku. Długo czekaliśmy na powrót, ale wierzę, że warto było i na torze w Gdańsku zobaczymy emocjonujące widowisko – zaznacza Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Jeśli chodzi o składy, to podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego. W zespole Północy wystąpią żużlowcy klubów z Bydgoszczy, Daugavpils, Gdańska i Torunia. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy drużyn z Gniezna, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa.

Trenerem zespołu Południa został Mariusz Staszewski (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów). - Jest mi niezmiernie miło. To ciekawe wyzwanie, któremu postaram się sprostać - powiedział Staszewski. - Będę dysponował silną drużyną. Już teraz mogę zapowiedzieć, że nie zamierzam oddawać pucharu za zwycięstwo, wywalczonego w 2019 roku przez zespół Południa - podsumował szkoleniowiec, w którego zespole doszło w ostatniej niemal chwili do jednej zmiany. Miejsce Timo Lahtiego (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno) zajmie jego klubowy kolega Adrian Gała.

Skład Południa:

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Adrian Gała (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno)
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski).

- Naszym atutem z pewnością będzie duże doświadczenie. Za wyjątkiem juniorów, każdy z pozostałych zawodników Południa ma już za sobą wiele lat spędzonych na torach. Młodzież też jednak na pewno dołoży swoją cegiełkę do ogólnego naszego dorobku, a nie ukrywam, że naszym celem jest zachowanie pucharu za zwycięstwo. Liczę, że teraz wszystko odbędzie się zgodnie z planem i w końcu dojdzie do spotkania obu drużyn - powiedział Staszewski.

Z kolei drużynę Północy poprowadzi doskonale znany w Gdańsku Mirosław Berliński. - Zostałem miło zaskoczony informacją o nominacji na trenera Północy, to dla mnie duże wyróżnienie i wyzwanie zarazem - powiedział Berliński. - Na pewno zrobimy wszystko, by odebrać puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która dzierży go od zeszłego roku - dodał.

Skład Północy:

9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
10. Jack Holder (eWinner Apator Toruń)
11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Chris Holder (eWinner Apator Toruń), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

- Mam w drużynie zawodników ze sporym już doświadczeniem, choć niekoniecznie zaawansowanych wiekowo. Mamy też mocną parę juniorów, gdzie wykorzystaliśmy punkt regulaminu, mówiący o definicji zawodnika krajowego w odniesieniu do klubów zagranicznych startujących w naszych ligach. Stąd nominacja dla Michaiłowa. Liczę, że ta mieszanka pozwoli nam wyjść zwycięsko z tej konfrontacji - powiedział trener Berliński.

Dodajmy, że przed rokiem drużyna Południa wygrała 48:42. Nie należy jednak przywiązywać do tego większej wagi, ponieważ składy znacznie się różniły. Liczymy jednak na dobre widowisko i sporo emocji na torze w Gdańsku.

Bilety są do nabycia na stronie bilety.speedwayevents.pl i będą dostępne jedynie online. Musicie mieć świadomość, że sprzedaż nie będzie prowadzona w punktach stacjonarnych. Obowiązuje limitowana liczba miejsc - zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dopuszczone do użytku będzie 25 proc. pojemności stadionu. W wypadku obiektu w Gdańsku oznacza to 2175 wejściówek w dystrybucji.

Ceny:

- Bilet dziecięcy korona stadionu - 5 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
- Bilet dziecięcy trybuna główna - 10 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)
- Bilet ulgowy korona stadionu - 15 zł (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz emerytów i rencistów)
- Bilet normalny korona stadionu - 25 zł
- Bilet trybuna główna - 50 zł

Sprzedaż w kasach nie jest możliwa. Ponadto w trakcie zawodów obowiązywać będą wytyczne sanitarne dotyczące strefy trybun dla zawodów z udziałem publiczności zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu Sanitarnego PZM. Posiadacz biletu zobowiązany jest m.in. posiadać maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce przy wejściu na stadion. Wejście na gdański obiekt możliwe będzie bramą od strony stacji benzynowej przy ul. Sadowej lub bramą od strony ulicy Zawodników. Brama główna stadionu będzie zamknięta.

Bilety kupione na imprezę w pierwotnym terminie nie zachowują ważności. Większość kibiców dokonała już procedury zwrotu. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili proszeni są o kontakt mailowy: zwroty@speedwayevents.pl.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

31.07.2021, 16:00 / Rybnik

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 20 +96
2 ROW Rybnik 12 19 +71
3 Cellfast Wilki Krosno 12 19 +40
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 17 +83
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 17 +11
6 KŻ Orzeł Łódź 12 13 -20
7 Aforti Start Gniezno 12 11 -42
8 Unia Tarnów 12 0 -239

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus