Żużel w kolorze blond (5): Taśma w górę - pierwszy raz w tym sezonie

26.03.2018, 10:07

Uroczyste otwarcie sezonu za nami! "Zenon Plech Zaprasza" zakończy się sukcesem drużyny Sheffield Tigers składającej się z zawodników Falubazu Zielona Góra i Fredrika Lindgrena.Jednak to rezultaty były w tym dniu najważniejsze. Liczył się sam fakt ścigania, odjechania czterech kółek na gdańskim torze i oczywiście szanowny jubilat - Zenon Plech.

Kto by nie chciał mieć tak wspaniałych urodzin jakie w sobotę świętował Zenon Plech? Wyjechać z parku maszyn na jednym motocyklu ze wschodzącą gwiazdą polskiego żużla - Bartoszem Zmarzlikiem, w eskorcie wszystkich zawodników biorących udział w zawodach? Tego dnia mistrz był tylko jeden. Owacje od kibiców, życzenia od Prezydenta Gdańska, a także mnóstwo prezentów od innych legend polskiego jak i światowego żużla, piłkarzy, firm. To  musiało zrobić wrażenie na jubilacie. Wielkim nieobecnym sobotniej imprezy był Tomasz Gollob - zawodnik również mogący już uchodzić za legendę, który obecnie walczy o powrót do zdrowia po ubiegłorocznym wypadku, ale nie zapomniano o nim. Organizatorzy imprezy przekazali kewlar na licytacje, z której środki zostaną przekazane na rehabiliatcję Mistrza.

Gości było naprawdę wielu. Jarosław Olszewski, Andrzej Huszcza, czyli topowe nazwiska, które w przeszłości promowały żużel w naszym kraju. Byli też ci, którzy obecnie podbijają tory w Polsce jak i poza nimi: Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Krystian Pieszczek. To oczywiście tylko część tych, którzy w sobotę ścigali się na gdańskim torze. Tak jak wspomniałam na początku, nie wynik był tutaj najważniejszy. Zawodnicy nie walczyli o każdy milimetr toru, błysk szprychy nie decydował o punktach. Ważny był sam memoriał, uczczenie tak cenionego żużlowca przez innych, a także danie publiczności zalążek tego co czeka ich od 8. kwietnia.

Tego typu przedsezonowe zawody to dobry sposób na testy dla zawodników w znacznie ciekawszej otoczce niż zwykły trening. Co prawda nie widzieliśmy zbyt wiele walki na łokcie, jednak tego chiał sam Zenon Plech, który życzył sobie ciekawych, ale też bezpiecznych zawodów. Mistrz doskonale wie jak niebezpieczną dyscypliną jest speedway i ostatnie czego by pragnął w swój jubileusz, to narażać zdrowie zawodników.

Atmosfera na trybunach była niemalże piknikowa, choć temperatura mogłaby temu przeczyć. Mnóstwo starszych kibiców, którzy pamiętali występy Zenona Plecha, ale również sporo młodych sympatyków żużla spragnionych ryku motorów, unoszącej się chmury pyłu przy każdym wirażu. Dużo małych dzieci biegających między sektorami, pytających rodziców, który jest nasz. Wiek zróżnicowany, ale jedno co łączyło wszystkich, to najlepsze życzenia dla Zenona Plecha!Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.06.2022, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 10 15 +53
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 10 15 +114
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
7 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 7 -28
8 ROW Rybnik 9 6 -38

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus