W czerwcu i w lipcu na gdańskim mini torze odbędą się zawody rangi Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125cc. Podobnie jak w ubiegłym sezonie w rywalizacji nie zabraknie zawodników GKŻ Wybrzeże Gdańsk.
W sezonie 2019 nasz zespół reprezentować w rozgrywkach może aż pięciu zawodników: Mateusz Łopuski, Antoni Kawczyński, Kacper Król, Igor Sawicki, Łukasz Górski. Licencję na starty posiadają również Bartosz Tyburski oraz Jakub Staszewski, jednak Ci zawodnicy zakończyli już starty w klasie 80-125cc i w sezonie 2019 mają skupić się na jeździe na motorach o pojemości 250cc. Grupę żużlowców z mini toru uzupełni natomiast prawdopodobobnie Jakub Malina, który w sierpniu ukończy 10 lat i będzie mógł przystąpić do egzaminu na licencję mini żużlową.
Poniżej prezentujemy pełny terminarz na sezon 2019:
Kwiecień
27 sob IMP 85-25 cc 1 runda Bydgoszcz
28 ndz PPPK 85-125 cc 1 runda Bydgoszcz
Maj
04 sob IMP 85-125 cc + X turniej A. Skulskiego 2 runda Rybnik
05 ndz PPPK 85-125 cc 2 runda Rybnik
Czerwiec
01 sob IMP 85-125 cc 3 runda Wawrów
03 ndz PPPK 85-125 cc 3 runda Wawrów
9-10 FIME 250cc CUP Randers (DK)
15 sob IMP 85-125 cc 4 runda Toruń
16 ndz PPPK 85-125 cc 4 runda Toruń
22 sob IMP 85-125 cc 5 runda Gdańsk
23 ndz PPPK 85-125 cc 5 runda Gdańsk
29 sob IMP 85125 6 runda Częstochowa
PPPK 85-125cc 6 runda Częstochowa
Lipiec
06 sob FIM GT 85 cc Vissenbjerg (DK)
14. sob IMP 85-125 cc 7 runda Toruń
15. ndz DMP 85-125 cc 1 Runda Toruń
20 sob FIME 125cc Cup Toruń
20-21 FIM WC 250cc Holstebro (DK)
20 sob IMP 85-125 cc 8 runda Gdańsk
21 nie DMP 85-125 cc 2 Runda Gdańsk
27 sob Turniej Just Fun Cup Wawrów
Sierpień
03 sob IMP 85-125 cc 9 runda Toruń
04 ndz DMP 85-125 cc 3 runda Toruń
10 FIME 85cc Cup Güstrow (GER)
17-18 FIME 250cc Cup Pardubice/Divišov (CZ)
17 sob IMP 85-125 cc 10 runda Wawrów
18 nie DMP 85-125 cc 4 runda Wawrów
24 sob IMP 85-125 cc 11 Runda Częstochowa
25 ndz DMP 85-125 cc 5 Runda Częstochowa
31 sob IMP 85-125 cc 12 Runda Bydgoszcz
01 nie DMP 85-125 cc 6 runda Bydgoszcz
Wrzesień
01sob FIM 125cc Trophy Morizes (FR)
07 sob DMP 85-125 cc 7 runda Finał Rybnik
08 nie IMP 85-125 cc 13 runda Finał Rybnik
14 sob FIM GT 125cc Vechta (GER)
*Daty do potwierdzenia
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 2 | 4 | +10 |
2 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 2 | 2 | +7 |
3 | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
4 | Innpro ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
5 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 2 | 2 | +12 |
6 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 1 | 2 | -6 |
7 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 1 | 0 | -18 |
8 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 2 | 0 | -29 |